Majówka 2021 - co robić we Wrocławiu? Gdzie spędzić majówkę? [ATRAKCJE, MIEJSCA]

Majówka 2021 - co robić we Wrocławiu? Gdzie spędzić majówkę? [ATRAKCJE, MIEJSCA]
Autor: pixabay.com Majówka 2021 - co robić we Wrocławiu? Gdzie spędzić majówkę? [ATRAKCJE, MIEJSCA]

Wielkimi krokami zbliża się majówka. Niektórzy z was zapewne mają już konkretne plany na nadchodzące wolne dni, pozostali nadal się zastanawiają. Co można robić w majówkę we Wrocławiu podczas pandemii koronawirusa? Możliwości te są oczywiście ograniczone, ale istnieje kilka miejsc, które można zobaczcie. Sprawdźcie poniżej.

Majówka 2021 we Wrocławiu - czy wiecie już jak ją spędzicie? Niestety, dłuższe wyjazdy na terenie Dolnego Śląska mogą okazać się kłopotliwe. Przypomnijmy, że w związku z trwającą pandemią koronawirusa, rząd wprowadził ograniczenie działalności branży hotelarskiej do 3 maja. Co będzie dalej? Tego niestety nie da się przewidzieć. Pewne natomiast jest to, że obiekty noclegowe do końca weekendu majowego w Polsce pozostaną zamknięte. 

Majówka w tym roku zaczyna się w sobotę 1 maja, a kończy się 3 maja w poniedziałek. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to na rękę dla większości osób: wolne 3 maja w poniedziałek jest przedłużeniem weekendu. Dodatkowo, wypadające święto narodowe 1 maja w sobotę, każdy pracownik musi odebrać w inny dzień - ustalane jest to wewnętrznie w każdym zakładzie pracy.    

Majówka we Wrocławiu 2021 - atrakcje, ciekawe miejsca 

Wiecie już, co będziecie robić podczas majówki? Spędzicie ten czas aktywnie, czy jednak mniej? We Wrocławiu i okolicach, każdy może znaleźć coś dla siebie. 

Zobaczcie poniżej, co możecie robić w majówkę w województwie dolnośląskim. 

1. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego 

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, to "żywe muzeum", a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny. Każdy może zobaczyć tam namiastkę wiosny. Czynny jest już od 5 kwietnia i jak na razie się nie zamyka. Jeśli na majówkę pogoda dopisze, warto się tam wybrać. 

2. ZOO Wrocław

Najszybciej rozwijające się zoo w Polsce jest również cały czas czynne. Codziennie od 9:00 do 17:00. 

3. Wycieczki rowerowe po mieście i okolicach

Wrocław jak i jego okolice obfituje w wiele świetnie zlokalizowanych ścieżek rowerowych. Dla bardziej aktywnych, taka forma spędzenia czasu w majówkę również może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

4. Spacer po Ostrowie Tumskim 

Najstarsza część Wrocławia, pozostałości pierwszej osady odkryte tu pochodzą z X wieku. Przez wieki podlegała władzy kościelnej, dzisiaj stanowi nastrojowe miejsce, popularne wśród zakochanych, spacerowiczów i turystów.

5. Chillout na Wyspie Słodowej i Bulwarze Dunikowskiego 

Wprawdzie nadal musimy stosować się do restrykcji związanych z pandemia koronawirusa, jednak gdy zaświeci słońce, możemy spędzić czas na Wyspie Słodowej oraz Bulwarze Dunikowskiego. Oba miejsca sąsiadują ze sobą więc można połączyć jedno z drugim. Co można tam robić? Z jedzeniem i spożywaniem napojów w aktualnej sytuacji może być problem. Możemy jednak śmiało spotkać się w wąskim gronie znajomych.  

6. Grill na działce lub w ogródku

Zdecydowanie szczęście mają również Ci, którzy są właścicielami działkami lub ogródku przy swoim bloku. Tam można mieć zdecydowanie więcej swobody. Zrobienie grilla i pikniku to świetny pomysł na któryś dzień majówki. Oprócz tego sadzenie kwiatków, warzyw czy pilnowanie innych roślinek wydaje się również ciekawe!

7. Góry na Dolnym Śląsku

Majówka na wycieczki dla fanów turystyki górskiej to wspaniała okazja na poznanie nowych miejsc. Ślęża, Góry Sowie, Karkonosze, Góry Stołowe czy Opawskie to doskonały pomysł nawet na jednodniowy wypad.

8. Spacer po Rynku

Wprawdzie restauracje i puby nadal są zamknięte, jednak Rynek we Wrocławiu pozostaje wciąż otwarty. Jeden z największych rynków staromiejskich Europy, z największymi ratuszami w Polsce może być również ciekawy podczas wiosennego spaceru. 

9. Ogród Japoński

Ogród japoński we Wrocławiu znajduje się w Parku Szczytnickim, nieopodal Hali Stulecia, pergoli i Fontanny Multimedialnej. Ten ogród kwitnącej wiśni także jest czynny. 

Raport z anteny 23.04, godz.10