Lot do domu. Utknąłeś za granicą? Zobacz, jak wrócić do kraju. Rusza akcja Lot do domu

2020-03-16 11:29

Premier Mateusz Morawiecki poinformował Polaków dzisiaj na konferencji prasowej, jak mogą wrócić do kraju w czasach epidemii koronawirusa. Sprawdźcie szczegóły akcji "Lot do domu"

Przypomnijmy, że od piątku granice Polski są zamknięte dla cudzoziemców. Oznacza to, że obcokrajowcy nie dostaną się do naszego kraju. Oczywiście, są pewne wyjątki, o czym możecie przeczytać poniżej.

Kto spośród cudzoziemców może przekroczyć granicę Polski?

  • cudzoziemcy, którzy są małżonkami Polaków
  • cudzoziemcy, którzy są dziećmi Polaków
  • cudzoziemcy, którzy mają Kartę Polaka
  • cudzoziemcy, którzy posiadają pozwolenie na pracę
  • cudzoziemcy, którzy mają prawo pobytu w Polsce

Lot do domu. Jak wrócić do kraju z zagranicy?

A co z Polakami, którzy w tej chwili przebywają za granicą? Rozwiązań jest kilka. Ci, którzy wyjechali na wczasy, wrócą normalnie lotami czarterowymi. Ponadto zorganizowane zostaną dodatkowe loty PLL LOT. Będzie to dotyczyć Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Cypru oraz Malty. To działanie rządu w ramach akcji #LotDoDomu.

Co natomiast mają zrobić ci, którzy utknęli w innym niż wyżej wymienione kraje? Oni mogą zapisywać się na specjalne loty (rozkład specjalnych lotów do domu w związku z epidemią koronawirusa). Jeżeli wśród listy kierunków nie ma kraju, z którego wracasz, to możesz zapisać się na specjalny lot przez formularz na stronie lotdodomu.com.

Obowiązywać będzie jedna cena dla wszystkich, a rząd dorzuci się do cen biletów lotniczych.

Tak wygląda powrót Polaków z zagranicy. Procedury na granicach
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE