Taksówki za darmo wożą personel medyczny. To za ich pracę przy koronawirusie

2020-03-23 7:00
Lekarzom brakuje maseczek
Autor: Pixabay.com

Darmowe przejazdy dla personelu medycznego - to inicjatywa jednej z wrocławskich firm taksówkarskich. Akcja #WozimyBohaterów jest podziękowaniem dla lekarzy czy pielęgniarek za walkę z koronawirusem.

Wrocławska korporacja Link Taxi przyznaje, że obecnie ma mniej klientów, bo wiele osób ze względu na koronawirusa zrezygnowało z poruszania się po mieście. Ale pojazdy nie zaparkowały do odwołania. Wręcz przeciwnie, teraz wożą bohaterów. 

Akcja polega na bezpłatnych przewozach personelu medycznego i innych pracowników szpitali we Wrocławiu. Taksówki pokonują trasę z domu pasażera do szpitala i z powrotem. Dziennie realizowanych jest kilkadziesiąt kursów.

- Na początku mieliśmy wozić personel dwóch szpitali, przy ul. Koszarowej i Borowskiej. Ale szybko zaczęli zgłaszać się d nas kolejni np. z Fiedorfa, Weigla, Pasteura. Do tej pory nikomu nie odmówiliśmy - mówi Agnieszka Przepiórska-Kotkowska z Link Taxi i zauważa, że chętnych pasażerów wciąż przybywa. Szybko można zauważyć, że nie są to tylko lekarze, ale też cisi bohaterowie: diagności labolatoryjni, salowe, pracownicy kuchni. 

Nie wiadomo, jak długo firma będzie mogła pozwolić sobie na taką pomoc, więc apeluje do branży taksówkarskiej, aby inne firmy również zechciały wozić bohaterów.

Koronawirus instrukcja postępowania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE