Letnie półkolonie we Wrocławiu 2022. Gdzie można wysłać dziecko? [LISTA]

2022-05-23 10:44
półkolonie
Autor: Pixabay.com

Już 24 czerwca 2022 r. uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zakończą swój rok szkolny. Rozpoczną się zapewne długo wyczekiwane przez niektórych wakacje. We Wrocławiu pojawi się wiele półkolonii, na które będzie można wysłać dziecko, jeśli zostanie się w mieście. W tym roku na organizację takich atrakcji zdecydowało się ponad 30 wrocławskich placówek, w tym szkoły czy ośrodki kultury. Sprawdźcie poniżej.

Letnie półkolonie we Wrocławiu to doskonała okazja, aby zapewnić swojemu dziecku odrobinę rozrywki. Jeżeli nie planuje się wyjazdu poza miejsce zamieszkania, to właśnie tego typu atrakcje mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Półkolonie bowiem organizują szkoły lub inne organizacje oświatowe, a uczestnicy są zazwyczaj cały dzień na zajęciach, gdzie zapewnione mają wyżywienie, atrakcje i opiekę. Po południu wracają do domu.

Jak informuje portal www.wroclaw.pl, w tym roku letnie półkolonie dla dzieci i młodzieży organizowane są w 26 szkołach i 4 domach kultury we Wrocławiu. Letnie półkolonie są odpłatne, warto sprawdzić, co jest w cenie i czy jest np. posiłek. Niektóre szkoły zapewniają całodzienne wyżywienie, w tym II śniadanie, obiad i podwieczorek. Na niektórych letnich półkoloniach o posiłki muszą zadbać rodzice.

Opieka nad dziećmi zazwyczaj organizowana jest od godziny 8.00-9.00 do popołudnia. W tym czasie uczestnicy letnich półkolonii mają zapewniony bogaty program: wycieczki, zwiedzanie miejskich atrakcji, warsztaty, zajęcia sportowe czy plastyczne.

Letnie półkolonie we Wrocławiu 2022. Lista szkół i miejsc, które je organizują

Szkół i miejsc, które organizują półkolonie dla dzieci jest sporo. Większość z nich jest płatna. Pełną rozpiskę ze wszystkimi szczegółami możecie znaleźć TUTAJ.

Swoje oferty dla dzieci na czas wakacji we Wrocławiu przygotowują również inne miejskie instytucje: ZOO Wrocław, Spartan, Aquapark Wrocław, domy kultury czy Hala Stulecia Wrocław. Co roku oferty wypoczynku dla dzieci i letnich półkolonii we Wrocławiu zgłaszają też prywatne instytucje.

Warto wcześniej sprawdzić ofertę i zdecydować, które półkolonie są najbardziej odpowiednie dla konkretnego dziecka. Lista cały czas na bieżąco jest aktualizowana.

Spłonęło ponad 50 hektarów lasów i traw. Z ogniem walczyło 60 zastępów straży pożarnej

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Jak groźne dla dziecka może być ukąszenie kleszcza?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej!

Listen to "O profilaktyce chorób przenoszonych przez kleszcze" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE