Korzystasz z miejskich rowerów? Sprawdź co się najczęściej psuje

2022-05-13 15:03
Miejskie rowery będą wszędzie! Rewolucja w Veturilo
Autor: MARCIN SMULCZYŃSKI/ SUPER EXPRESS Miejskie rowery będą wszędzie! Rewolucja w Veturilo

2 miliony - Tyle wypożyczeń odnotowano w zeszłym roku w systemie Wrocławski Rower Miejski. Tak ogromna liczba oznacza dużą eksploatację rowerów oraz większą szansę, że natrafimy akurat na ten zepsuty....A takich nie mało... Jak się jeździ wrocławianom? I jakie najczęściej elementy roweru się psują? O tym w poniższym artykule.

Kto jeździ ten wie...Los płata nam niejednokrotnie figle i w momencie gdy na miejskiej stacji rowerowej dostępny jest jeden rower to akurat natrafimy na ten zepsuty np. z samo-obniżającym się siodełkiem i musimy całą drogę do domu czy pracy jechać w niekomfortowej dla nas pozycji. Takich rowerów jest jednak więcej, niestety coraz więcej na wrocławskiej mapie rowerowej. Jak na stan rowerów reagują wrocławianie?

- Myślę, że często są w stanie dobrym natomiast niektóre wypadałoby trochę częściej serwisować. Najczęściej mają problem z przerzutkami 

- Akurat tym co jechałam przed chwilą nie jeździło się najlepiej, co chwile przeskakuje mechanizm

- Są w całkiem dobrym stanie, nie mam z nimi problemu, wszystko w porządku

Na opinie mieszkańców Wrocławia odpowiada firma odpowiedzialna za dostarczenie i serwisowanie rowerów i tłumaczy jakie częściej najczęściej się psują.

- Najczęściej psują się koła. Niestety niektóre osoby kopią tylne części roweru lub najeżdżają z dużym impetem na krawężnik. Nowi użytkownicy często psują rowerowe szprychy w tylnym kole bo nie zwracają uwagi w jaki sposób otwiera się zabezpieczenie frame lock albo po prostu chcą ukraść rower - Mówi Cezary Dudek z NextBike Polska. 

A co jeśli natrafiliście na uszkodzony rower? Wszelkie problemy z miejskimi dwukołowcami należy zgłosić to w aplikacji, mailowo oraz za pomocą messengera a nawet telefonu. Następnie serwisanci zabierają rower i w miejsce uszkodzonego dostarczają w pełni sprawny sprzęt.

Groźny wypadek przy autostradzie A4 na Dolnym Śląsku

Wrocław (po Warszawie) jest drugim systemem pod względem wypożyczeń w Polsce. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się 2200 rowerów oraz 220 stacji na terenie całego miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE