Koronawirus. We Wrocławiu ruszyły mobilne punkty szczepień dla bezdomnych

2021-06-09 12:08
Ruszyły mobilne punkty szczepień dla bezdomnych we Wrocławiu
Autor: Mat. prasowe Ruszyły mobilne punkty szczepień dla bezdomnych we Wrocławiu

Dzisiaj (9 czerwca) na ulice Wrocławia wyjechały mobilne punkty szczepień dla osób w kryzysie bezdomności. Miasto wraz ze stowarzyszeniem MiserArt, chcą pomóc osobom, które same nie zapiszą się na szczepienie. Wyjazdowe ekipy odwiedzą schroniska i noclegownie. Miasto ma zarezerwowanych około 300 jednodawkowych szczepionek, ale jeśli będzie konieczność, zapewnia, że zwiększy tę liczbę.

Miasto dla bezdomnych zarezerwowało 300 szczepionek firmy Johnson & Johnson.

- Chcemy dotrzeć do ludzi wykluczonych, którzy z różnych powodów nie zarejestrują się samodzielnie, nie przyjdą do zwykłego punktu szczepień. Wyjazdowe zespoły przyjadą do nich, do schronisk i noclegowni. Dla osób bezdomnych uruchamiamy punkt szczepień w ambulatorium przy ul. Cybulskiego. Wyjazdowy zespół będzie tam szczepił dwa razy w tygodniu, a specjalny ambulans dowiezie potrzebujących na miejsce – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Większość osób, przebywająca w placówkach, dzięki pomocy pracowników schronisk czy noclegowni, została zarejestrowana i zaszczepiona. Miasto szacuje, że do zaszczepienia pozostało ok. 150 osób. Kolejnych 150 dawek preparatu zarezerwuje dla osób w kryzysie bezdomności ulicznej.

Kampania edukacyjna i informacyjna dotycząca szczepień wśród osób w kryzysie bezdomności trwa już na ulicach Wrocławia od kilkunastu dni. Wspiera ją Fundacja Homo Sacer. 

- Najtrudniej jest pomagać osobom, które wydaje się, że na to nie zasługują. Dlatego ta inicjatywa jest tak ważna. Zaangażowanie wielu partnerów, wsparcie miasta – dają nadzieję na powodzenie tej akcji. Człowieczeństwo, miasto otwarte i wrażliwe to jest synonim Wrocławia - podkreślał Andrzej Ptak, prezes Fundacji Homo Sacer, założyciel przestrzeni kreatywnej dla bezdomnych MiserArt.

Raport z anteny 08.06, godz.10

We Wrocławiu jest ok. 900 osób w kryzysie bezdomności, z czego około 600 osób przebywa w placówkach, a blisko 300 na ulicy. Przy czym, większość osób znajdujących się w schroniskach czy noclegowniach, została już zaszczepiona. Szacuje się, że do zaszczepienia pozostało ok. 150 osób. Kolejnych 150 dawek preparatu jest zarezerwowanych dla osób w kryzysie bezdomności ulicznej.

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE