Koronawirus. Czy w sklepach zabraknie mięsa? Już teraz w marketach są puste półki!

2020-03-16 8:44

Czy to prawda, że firma Sokołów wstrzymuje dostawy? Czy to odgórne zalecenie czy samodzielna decyzja tej marki? Jak wygląda sytuacja innych zakładów mięsnych? - pyta jeden z naszych słuchaczy. Sprawdziliśmy.

Niektóre firmy nie dość, że nie wstrzymują dostaw, to jeszcze zwiększają produkcję. To jednak nie oznacza, że towaru wystarczy. Tak przynajmniej mówią nam przedstawiciele firmy Sokołów.

- Nie wstrzymujemy dostaw. Ale nie ma możliwości dostarczenia takich ilości, jakich klienci sobie teraz, w tej kryzysowej sytuacji, życzą. Została zwiększona produkcja. Obłożenia zakładów są maksymalne - mówi Marcin Bałanda, dyrektor spółki ds. PR i komunikacji . - Dodam, że obecnie posiadamy 300 sklepów własnych. Nie przewidujemy również zamknięcia sklepów wielkopowierzchniowych. Te informacje już zostały zdementowane.

- Pod koniec zeszłego tygodnia mieliśmy braki, ale dostawcy uspokajają nas, że możemy spać spokojnie. Natomiast przyznają, że się nie wyrabiają. W końcu tę świnię trzeba zabić, podzielić na części, a towar schodzi momentalnie. Czy dalej będzie taki masowy wykup mięsa? Okaże się jutro. Mówię jutro, bo my w poniedziałki zajmujemy się produkcją i sprzedaży nie prowadzimy - mówi Agnieszka Jaszczyszyn z firmy Ubój i Przetwórstwo Mięsa Władysław Fugowski z siedzibą w Kudowie Zdrój.

Próbowaliśmy również skontaktować się z przedstawicielami firmy Tarczyński, ale wiceprezes powiedział, że ma nagłe sprawy bieżące i nie będzie rozmawiać z mediami.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewnia, że żywności nie zabraknie. - Polska jest jednym z największych producentów żywności w Europie. Zakłady są w stanie produkować i dostarczać wszystkie potrzebne nam towary. Sytuacja jest stabilna – mówiła minister Emilewicz podczas spotkania z producentami żywności, artykułów higienicznych oraz przedstawicielami branży logistycznej.

Koronawirus w Polsce. Puste półki w sklepach! Czego brakuje?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE