Koronawirus na komendzie w Wołowie. Czy bezpieczeństwo mieszkańców jest zagrożone?

2020-04-17 12:25
Do czasu powrotu do pracy funkcjonariuszy KPP w Wołowie, służbę w powiecie będą pełnić mundurowi z okolic
Autor: KPP Wołów Do czasu powrotu do pracy funkcjonariuszy KPP w Wołowie, służbę w powiecie będą pełnić mundurowi z okolic

Sześciu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zaraziło się koronawirusem. Kolejnych 80-ciu jest na kwarantannie, tak samo jak pracownicy cywilni komendy. O bezpieczeństwo mieszkańców zadbają mundurowi z okolicznych komend.

- Sytuacja jest poważna, ale opanowana - mówi nadkomisarz Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - W związku z wykryciem koronawirusa u sześciu funkcjonariuszy sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną załogi Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Mówimy tu o w sumie 86 funkcjonariuszach, a także 16 pracownikach cywilnych.

Od rana trwa dezynfekcja komendy w Wołowie oraz posterunków w Brzegu Dolnym i Wińsku. Na czas kwarantanny bezpieczeństwo zapewnią mundurowi z okolic.

- Do Wołowa skierowane zostały siły spoza tego obszaru, pochodzące z oddziałów prewencji we Wrocławiu, jak i powiatów ościennych. Zadania służby dyżurnej przejęła jednostka w Lubinie - dodaje Rynkiewicz.

Sytuacja wróci do normy, gdy poznamy wyniki testów pobranych od funkcjonariuszy.

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Dodajmy, że komenda w Wołowie jest drugą na Dolnym Śląsku, zamkniętą z powodu wirusa. Kilka tygodni temu taki sam problem wystąpił w sąsiedniej Górze.

Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE