Koronawirus na Dolnym Śląsku? Policja w maskach, pacjenci uciekli z izby przyjęć [ZDJĘCIA]

2020-03-06 9:05

Do nietypowej sytuacji doszło wczoraj na stacji benzynowej w Lwówku Śląskim. Policjanci w maskach udali się w pościg za 21-letnią kobietą i 28-letnim mężczyzną, którzy uciekli z izby przyjęć.

- My nie mamy z tą akcją nic wspólnego. To szpital w Bolesławcu wezwał policję, ponieważ pacjenci z nieznanych mi przyczyn uciekli z izby przyjęć - mówi Magdalena Odrowąż-Mieszkowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu. - Sanepid jednak w tej akcji, jak podkreślam, nie uczestniczył.

Do badań zatrzymano 21-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę. Kobieta wykazywała objawy, które mogły świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Miała wysoką gorączkę, kaszel i duszności. Policjanci na miejsce przyjechali w maskach i kombinezonach, bo takie są procedury. Następnie czekali trzy godziny na przyjazd pogotowia. Konieczne było bowiem wezwanie specjalistycznej karetki.

Rozmowa z pierwszym Polakiem zarażonym koronawirusem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE