Kobiety wyszły na ulice! Przeszły pod dom liderki PiS [POSŁUCHAJ]

2020-10-25 21:34
Strajk kobiet wyruszył z milickiego Rynku
Autor: Sebastian Stelmach Strajk kobiet wyruszył z milickiego Rynku

"Dość ciosów poniżej pasa", "Moje ciało, mój wybór" to hasła, z którymi w niedzielny wieczór na ulice Milicza wyszło kilkaset osób. Strajk Kobiet przeszedł z Rynku pod dom liderki milickiego PiS-u.

Protestujący przeszli z Rynku pod dom liderki PiS w powiecie milickim
Autor: Sebastian Stelmach Protestujący przeszli z Rynku pod dom liderki PiS w powiecie milickim

Mieszkańcy zgromadzili się na milickim Rynku o godz. 19:00. Wśród przybyłych dominowały kobiety, nie brakowało jednak też mężczyzn chcących wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Przypomnijmy, że w swoim wyroku TK zadecydował, że przerywanie ciąży, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z konstytucją.

Manifestanci mieli ze sobą transparenty z hasłami: "Moje ciało, mój wybór", "Żądamy prawa do aborcji", "Myślę, czuję, decyduję" czy "Dość ciosów poniżej pasa".

Dlaczego przyszli na protest?

- Przyszłam tutaj, żeby bronić swoich praw. Chcę mieć wybór, nie nakaz - mówi pani Karolina.

- To nie chodzi o to, że popieramy aborcję "kiedy ci się to żywnie podoba". Nie jestem za taką formą aborcji, a jedynie w sytuacjach gdy dziecko jest z gwałtu, albo gdy wiadome jest, że dziecko umrze zaraz po narodzinach - przekonuje pani Patrycja.

- Kobiety powinny same decydować o własnym ciele. Ta ustawa jest okrutna, bo niektóre płody i tak umrą, tyle że poza ciałem matki - dodaje pan Jan.

Demonstranci przeszli ulicami miasta z Rynku pod dom liderki milickiego PiS-u, skąd wrócili na Rynek.

Ich przemarszowi towarzyszyły hasła: "Mamy prawo protestować", "Wybór nie zakaz", "To jest wojna", "Bądźcie z nami kobietami". Nie brakowało również tych politycznych, jak: "J.... PiS" czy "Kto nie skacze, ten za PiS-em".

Posłuchaj: Strajk kobiet w Miliczu
Polki powiedziały: dość! Protesty zalały ulice polskich miast
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE