Kiedy-będzie gotowa szczepionka na COVID-19? Znamy odpowiedź!

2020-10-23 17:01
szczepionka na koronawirusa
Autor: PhotoLizM/pixabay.com

Profesor Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej był ostatnio gościem panelu dyskusyjnego podczas targów Made In Wrocław. Prelegenci rozmawiali o problemach związanych z pandemią, które dotknęły przedsiębiorstwa. Podczas tej dyskusji wyraził swoją opinię na temat tego, kiedy zostanie wyprodukowana szczepionka na COVID -19 i kiedy kronawirus odpuści. Sprawdź, jaka jest jego opinia.

Kiedy koniec pandemii? Kiedy koronawirus odpuści?

Koronawirus odpuści po koniec przyszłego roku

– uważa prof. Marcin Drąg. Wraz z zespołem polskich i zagranicznych naukowców rozszyfrowali strukturę jednego z enzymów SARS-CoV-2 i znaleźli substancję, która hamuje całkowicie jego działanie. To punkt wyjścia do stworzenia leku, który powstrzyma namnażanie wirusa odpowiedzialnego za COVID-19 w ludzkim organizmie.

Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa?

Zwykle szczepionki są tworzone w 7-8 lat. Teraz wszyscy staja na głowie, żeby jak najszybciej powstrzymać COVID-19

- Jest kilka bardzo dobrych firm! Jedna z firm już wystąpiła z procedurą oficjalnej rejestracji tej szczepionki. To jest kwestia miesiąca, może dwóch, jak będziemy mieli trzy bardzo dobre szczepionki, wobec których nie ma kompletnie żadnych efektów ubocznych. Oczywiście później muszą być dystrybuowane. Natomiast całkowite wyjście z pandemii? Ja myślę, że to jest kwestia roku od teraz, a raczej koniec 2021, takiego już całkowitego poluzowania - mówił prof. Marcin Drąg.

Całe wystąpienie obejrzycie poniżej od 1:48:50

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Dorota Gardias: Miałam koronawirusa, sąsiedzi omijają mnie szerokim łukiem.

Nowe obostrzenia w Polsce. W oczach internautów vlogerów

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE