Jechał prawie 200km/h! Skrajnie nieodpowiedzialny motocyklista był pod wpłwem narkotyków [FILM]

2022-04-14 10:47
Jechał prawie 200km/h! Skrajnie nieodpowiedzialny motocyklista był pod wpłwem narkotyków [FILM]
Autor: screen: www.facebook.com/dolnoslaska.policja/videos/372214544638773/ Jechał prawie 200km/h! Skrajnie nieodpowiedzialny motocyklista był pod wpłwem narkotyków [FILM]

Narkotyki w organizmie i szybki ,,ścigacz’’ to nie jest dobre zestawienie. Chyba innego zdania był 29-latek zatrzymany przez policjantów z Wrocławia, który uciekał ulicami Wrocławia z prędkością 175 km/h. Mężczyzna swoim zachowaniem spowodował wiele niebezpiecznych sytuacji, a jazdę zakończył przewracając motocykl. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło 13 kwietnia tuż po godz. 9.00. Kamera zainstalowana w radiowozie policyjnej grupy ,,SPEED’’ zarejestrowała motocyklistę, który jechał z prędkością 113 km/h w miejscu, gdzie mógł poruszać się z prędkością do 60 km/h. Gdy mundurowi dali mężczyźnie wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, ten przyśpieszył i zaczął uciekać. Rozwinął prędkość do 175 km/h, a w pewnym momencie licznik wskazywał nawet 190 km/h! Uciekając popełniał różnego rodzaju wykroczenia w ruchu. Następnie wyjechał z miasta i przemieszczał się po drogach powiatu wrocławskiego oraz średzkiego. Wyraźnie chciał uniknąć odpowiedzialności za swoje niebezpieczne zachowanie na drodze, ale tak się nie stało, bo skręcając stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił go.

29-latek nie doznał żadnych obrażeń, więc po wstępnych czynnościach z jego udziałem, trafił prosto do policyjnego aresztu. Okazało się bowiem, że jechał będąc w stanie po użyciu środków odurzających, co policjanci potwierdzili testem. Mężczyźnie pobrano również krew do badań i teraz o dalszym losie 29-latka zdecyduje sąd. Grozić mu mogą wysokie grzywny, utrata prawa jazdy i kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

Wrocławscy policjanci przypominają, że w styczniu 2022 roku weszła w życie nowelizacja przepisów zaostrzająca kary dla sprawców różnego rodzaju wykroczeń drogowych. Zwiększonych kwot mandatów, muszą obawiać się przede wszystkim kierowcy, którzy nagminnie naruszają przepisy i powodują tym samym śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych podróżujących. W związku ze zmianą Ustawy prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, podwyższone zostały górne wysokości grzywny, którą na nieodpowiedzialnego kierowcę może nałożyć sąd, z 5 do 30 tysięcy złotych. Zwiększyły się także wysokości mandatów, jakie nałożyć mogą policjanci, z 500 złotych do 5 tysięcy złotych, a przy zbiegu wykroczeń, kwota ta może wzrosnąć nawet do 6 tysięcy złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE