Hotel Wieniawa ponownie jako Izolatorium. Są już pierwsi pacjenci

2020-10-24 21:16
hotel wieniawa
Autor: Google street view

Hotel Wieniawa we Wrocławiu ponownie przekształcony w izolatorium. Dwa dni temu zakwaterowało się tam pierwszych 5 pacjentów. Mogą tam przebywać osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub chore na COVID-19 z łagodnymi objawami. Przygotowano 150 pokoi.

W budynku zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy dla osób chorych i zdrowych. 22 października rano zakwaterowało się tam już pierwszych 5 pacjentów.

- Izolatorium będzie obsługiwane przez Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc, szpital będzie zapewniał świadczenia medyczne, natomiast po stronie hotelu leży wyżywienie pacjentów - mówi Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

Aby trafić do izolatorium, trzeba mieć skierowanie.

- Może je wystawić lekarz pierwszego kontaktu czy szpital. Np. pacjent, który był w szpitalu, był leczony i jego stan się poprawił, nie wymaga już opieki medycznej, może przebywać w izolatorium - mówi Marcin Murmyło, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc. W pokojach jest, WiFi, telewizor, termometr, maseczki i środek do dezynfekcji.

To już drugi raz, kiedy hotel Wieniawa został izolatorium podczas pandemii.

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Niezwykła niespodzianka dla małych pacjentów
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE