Hotel Wieniawa ponownie jako Izolatorium. Są już pierwsi pacjenci

2020-10-24 21:16 Patty
hotel wieniawa
Autor: Google street view

Hotel Wieniawa we Wrocławiu ponownie przekształcony w izolatorium. Dwa dni temu zakwaterowało się tam pierwszych 5 pacjentów. Mogą tam przebywać osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub chore na COVID-19 z łagodnymi objawami. Przygotowano 150 pokoi.

W budynku zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy dla osób chorych i zdrowych. 22 października rano zakwaterowało się tam już pierwszych 5 pacjentów.

- Izolatorium będzie obsługiwane przez Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc, szpital będzie zapewniał świadczenia medyczne, natomiast po stronie hotelu leży wyżywienie pacjentów - mówi Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

Aby trafić do izolatorium, trzeba mieć skierowanie.

- Może je wystawić lekarz pierwszego kontaktu czy szpital. Np. pacjent, który był w szpitalu, był leczony i jego stan się poprawił, nie wymaga już opieki medycznej, może przebywać w izolatorium - mówi Marcin Murmyło, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc. W pokojach jest, WiFi, telewizor, termometr, maseczki i środek do dezynfekcji.

To już drugi raz, kiedy hotel Wieniawa został izolatorium podczas pandemii.

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Niezwykła niespodzianka dla małych pacjentów