Samorządowcy podpisali list intencyjny ws. współpracy

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Trzebnicy Samorządowcy podpisali list intencyjny ws. współpracy

Gruzja stanie się nam bliższa. Powiat trzebnicki rozpoczyna współpracę z gruzińskim Shuakhevi

2020-03-02 20:02

Powiat trzebnicki chce współpracy z Gruzją. W tym celu podpisano list intencyjny z gruzińskim powiatem Shuakhevi. Samorządy chcą wymieniać się doświadczeniami na wielu płaszczyznach.

Dolny Śląsk współpracuje z Autonomiczną Republiką Adżarii, więc współpraca między powiatem trzebnickim a powiatem Shuakhevi jest czymś naturalnym - przekonuje starosta Małgorzata Matusiak.

- Zarząd Powiatu Trzebnickiego jest otwarty na dialog i współpracę. Uznaliśmy, że warto byłoby podjąć takie działania i współpracę począwszy od edukacji, kończąc na gospodarce - mówi M. Matusiak.

Starosta Shuakhevi Pridon Putkaradze widzi kilka obszarów do współpracy między powiatami.

- Chcemy współpracować w oparciu o turystykę, wymianę młodzieży, ale też przy pisaniu wspólnych projektów dla organizacji pozarządowych - wyjaśnia P. Putkaradze. Do tego dojdzie też wymiana doświadczeń związanych z edukacją, zdrowiem czy gospodarką.

Kolejnym krokiem na drodze do współpracy między samorządami będzie podjęcie uchwał intencyjnych. Natomiast w połowie maja, w gruzińskim Shuakhevi, dojdzie do uroczystego podpisania porozumienia między powiatami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE