Gitarowy Rekord Guinnessa 2021 - ZASADY, DATA, MIEJSCE. Jak będzie wyglądać?

Gitara
Autor: Firmbee/CC0/pixabay.com

Gitarowy Rekord Guinnessa zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, odbędzie się on tradycyjnie we Wrocławiu. W związku z pandemią koronawirusa, organizatorzy wydarzenia byli jednak zmuszeni do przygotowania paru zmian. Na jakich zasadach, gdzie i kiedy odbędzie się Gitarowy Rekord Guinnessa w 2021 r.? Przeczytajcie poniżej.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021 - ZASADY, DATA, MIEJSCE. Jak będzie wyglądać? W tym roku gitarzyści i gitarzystki nie spotkają się na wrocławskim Rynku. Zagrać będę mieli możliwość 19 czerwca na Pergoli, a także w sieci. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że nowy termin i lokalizacja umożliwiają zorganizowanie imprezy w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami epidemicznymi. Zachęcają również fanów gitary z całego świata do grania online. - Muzyka nie zna granic. Chcemy dać szansę przyłączenia się do Rekordu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu. Tym razem pobijamy gitarowy rekord świata, więc liczymy na powszechną mobilizację, od Wrocławia po Zanzibar - mówi szef Gitarowego Rekordu Świata Leszek Cichoński.

Zaproszenie na Gitarowy Rekord Guinnessa - Jennifer Batten

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021 - uczestnicy

Grzegorz i Patrycja Markowscy, Grzegorz Skawiński oraz Jan Borysewicz- to pierwsi artyści, którzy 19 czerwca pomogą pobić Gitarowy Rekord Świata. Cały tłum gitarzystów poprowadzi Leszek Cichoński. Pojawią się utwory takie jak: Nie płacz Ewka, Foxy Lady, czy Zawsze tam gdzie Ty. 

Gitarowy Rekord Guinnessa 2021 - miejsce

W 2020 roku Gitarowy Rekord odbył się w całości w internecie. Hey Joe zagrało razem w domach, w ogrodach, na balkonach aż 7 998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, uczestnicy nadesłali ponad 5 tysięcy zdjęć i filmów, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów, od Polski, przez Londyn i Hiszpanię, po USA. Tegoroczna lokalizacja Gitarowego Rekordu jest jednorazowa i wynika wyłącznie ze względów bezpieczeństwa - w przyszłym roku impreza powróci na wrocławski Rynek.

Organizatorzy Gitarowego Rekordu zachęcają, aby dzielić się swoimi gitarowymi historiami w mediach społecznościowych festiwalu oraz na grupie:

https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego