Dzień Singla 2023

i

Autor: pexels/Samir Jammal, Canva

Dzień Singla 2023 - kiedy jest? Jak się go obchodzi?

2023-02-15 7:36

Zbliżają się walentynki 2023, a Ty nadal nie wiesz jak je spędzić? To nic nie szkodzi! Niedługo wypada również Dzień Singla. I wbrew pozorom dzień ten nie powinien być wcale smutny. Wręcz przeciwnie! Kiedy jest i jak się go obchodzi? Wszystkie najważniejsze informacje o tym święcie znajdziecie poniżej.

Dzień Singla obchodzony jest od 2005 roku (z angielskiego Singles Awareness Day), jednak pierwsza wzmianka o nim pojawiła się w Chinach już w 1993 r. Jego pomysłodawcą jest Trevor Mcwanda, który przez bardzo długi czas nie mógł znaleźć swojej miłości. Święto Singla pojawiło się również szybko we Włoszech, a teraz dużym zainteresowaniem cieszy się w pozostałych krajach Europy.

Dzień Singla 2023. Kiedy wypada Dzień Singla?

Dzień Singla obchodzony jest 3 razy w roku. Jednak dwie z dat pojawiają się blisko Święta Zakochanych, popularnie zwanych Walentynkami. Mowa tutaj o 13 i 15 lutym. Trzeci termin wypada w Dzień Niepodległości - 11 listopada. W Polsce najbardziej przyjętą datą jest jednak 15 luty - tuż po Walentynkach. Jest to forma protestu i pokazania, że ludzie świadomie wybierają życie samemu. 11 listopada Dzień Singla obchodzi się np. w Chinach. 

Jak obchodzi się Dzień Singla?

Nie do końca jasne jest, w jaki sposób single obchodzą ten dzień. Co ciekawe, święto wszystkich samotników, obchodzą również osoby w związkach. Nadal sposób świętowania tego dnia jest kwestią mocno indywidualną. Zazwyczaj mówi się o wręczaniu przez singli kwiatów doniczkowych między sobą. Można też zorganizować wspólny wyjazd rozrywkowy. Dobrym pomysłem jest też masaż z pobytem w SPA. Kupienie książki, luksusowych perfum czy innego ciekawego prezentu też będzie strzałem w dziesiątkę!

Michał Szczygieł z przytupem rozpoczął 2023 rok. Nowe Sytuacje, tylko na ESKA.pl
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE