Dzieci nie chcą wracać do szkół! Więcej maluchów pójdzie do przedszkoli i żłobków

2020-05-21 15:37
Od poniedziałku wiele dzieci powróci do żłobków i przedszkoli
Autor: Licole LR / Pixabay Od poniedziałku wiele dzieci powróci do żłobków i przedszkoli

Nie ma chętnych na powrót do szkoły. W poniedziałek w szkołach w całym kraju ruszają zajęcia opiekuńcze dla klas I-III. Problem w tym, że rodzice nie chcą puszczać swoich dzieci do szkół. Więcej chętnych pośle swoje pociechy do przedszkoli i żłobków.

Jak przekonują nasi rozmówcy, zainteresowanie rodziców posłaniem dzieci do szkół jest znikome.

- Mam tylko dwoje chętnych. Rodzice boją się puszczać dzieci do szkoły, bo będą przebywać one w wielkim reżimie sanitarnym - mówi Jadwiga Grekulińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Obornikach Śląskich.

Do wielu szkół dzieci w ogóle nie wrócą. Tak będzie m.in. w Zespole Szkół w Ujeźdźcu Wielkim. - Każdy wychowawca zapytał rodziców, czy poślą swoje dzieci do szkoły. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że w stu procentach, nikt nie wyśle dziecka do szkoły - przekonuje dyrektor Mariusz Szkaradziński.

Identyczna sytuacja jest w szkole podstawowej w Radziądzu. - W opinii naszych rodziców kształcenie na odległość się sprawdza, dlatego też rodzice nie wyrazili chęci posyłania swoich dzieci do końca tego roku szkolnego - wyjaśnia dyrektor Renata Białek-Kapała.

Na dzieci, które mimo wszystko zgłoszą się w poniedziałek do szkół, będą czekać zajęcia opiekuńcze. Dodajmy, że od poniedziałku szkoły rozpoczynają też konsultacje dla uczniów klas ósmych. Jednak zainteresowanie nimi również nie jest zbyt duże.

Szkoły w nowym reżimie sanitarnym. Czy to realne? Rozmawiamy z dyrektorką warszawskiej szkoły

Więcej chętnych do przedszkoli i żłobków

Od poniedziałku, 25 maja, wznawia swoją działalność wiele żłobków i przedszkoli. W przypadku powiatu trzebnickiego, pierwsze ruszyły jednak już w tym tygodniu, było tak w gminie Wisznia Mała.

25 maja swoją działalność wznowi żłobek i przedszkole w Obornikach Śląskich oraz żłobek w Żmigrodzie. Cały czas ważą się losy przedszkoli w gminach Prusice i Zawonia, ze względu na niewielkie zainteresowanie rodziców.

Z kolei w Trzebnicy podjęto decyzje o przedłużeniu zamknięcia placówek o kolejne dwa tygodnie. Przedszkola i żłobek będą otwarte dopiero od 8-ego czerwca.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE