Dusił i bił swojego psa. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem

2022-07-07 0:47
Dusił i bił swojego psa. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem
Autor: pixabay.com

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi, który w brutalny sposób znęcał się nad swoim psem. Mężczyzna dusił zwierzaka i wielokrotnie go uderzał. Interweniowali sąsiedzi, którzy usłyszeli pisk i skomlenie psiaka.

Do zdarzenia doszło we wtorek (05.07) godzinach wieczornych, w miejscowości Wojcieszów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymali zgłoszenie o tym, że jeden z mieszkańców znęca się nad swoim psem. Policjanci pojechali pod wskazany adres. Na miejscu ustalili, że zgłaszający usłyszeli dobiegające z sąsiedniej posesji piski i skomlenie psa.

Zaniepokojeni sytuacją mieszkańcy postanowili sprawdzić, czy zwierzę potrzebuje pomocy. Wtedy też zauważyli sąsiada, który dusił i uderzał swojego psa, a w drugiej ręce trzymał siekierę. Sąsiedzi natychmiast interweniowali, próbując rozdzielić mężczyznę od wystraszonego czworonoga. 43-latek był bardzo agresywny, stawiał opór, mimo to sąsiadom udało się wyrwać mu siekierę z ręki i powstrzymać go przed dalszym znęcaniem się nad zwierzakiem.

Mężczyzna podczas zatrzymania był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. 43-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad swoim psem. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pies trafił do schroniska, gdzie jest bezpieczny i ma właściwą opiekę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE