Domowa awantura i atak na policjantów w Kątach Wrocławskich. Agresor trafił do aresztu

2021-05-10 11:16
Domowa awantura i atak na policjantów w Kątach Wrocławskich
Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Domowa awantura i atak na policjantów w Kątach Wrocławskich

Sąd aresztował na dwa miesiące 33-letniego mieszkańca jednej z podwrocławskich miejscowości, który zaatakował nożem interweniujących policjantów. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak poinformował st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, policjanci z Kątów Wrocławskich otrzymali informację, że w jednym z domów znajdujących się na terenie podlegającym ich odpowiedzialności ma awanturować się mężczyzna, a przebywające w budynku osoby czują się mocno zagrożone.

Z informacji, jakie posiadali policjanci wynikało, że pod wskazanym adresem prowadzona jest już procedura niebieskiej karty.

"Na miejsce natychmiast skierowano dzielnicowych. Policjanci, wchodząc do lokalu mieszkalnego, zobaczyli mężczyznę wychodzącego z kuchni z nożem w ręku. 33-latek zamachnął się w kierunku funkcjonariusza, chcąc go ugodzić w klatkę piersiową. Dzielnicowy uniknął ciosu, jednocześnie złapał mężczyznę za rękę i wytrącił mu niebezpieczne narzędzie. Po chwili agresor został obezwładniony, a na jego ręce założono kajdanki" – relacjonował Noga.

Okazało się, że agresywny mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. "Na szczęście nikomu podczas tej interwencji się nic nie stało, a mężczyzna został odseparowany od współmieszkańców i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych" – dodał policjant.

W związku z czynną napaścią na funkcjonariusza, mężczyźnie grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 33-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. 

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swoim mieście?
ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE