Dolnośląskie. Pijany i bez prawa jazdy prowadził samochód

2021-09-28 12:14
policja
Autor: KPP Złotów

Informację o podejrzanie przemieszczającym się kierującym Oplem policjanci otrzymali od strażaków z OSP Szczodre. Ich przypuszczenia były słuszne, a badanie stanu trzeźwości wykonane przez mundurowych z Długołęki wykazało blisko 2.5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu 49-latka w systemach informatycznych okazało się, że nie ma on prawa jazdy.

Dwa poważne powody, aby nie wsiadać za kierownicę, miał kierujący osobowym Oplem poruszający się po terenie Długołęki. Dziwny styl jazdy kierującego został dostrzeżony przez strażaków z OSP Szczodre. Mieli oni podejrzenie, że mężczyzna siedzący za kierownicą jest pod wpływem alkoholu lub innego środka działającego podobnie. Postanowili oni przerwać tę niebezpieczną jazdę i wezwać na miejsce policjantów.

Wykonane badanie alkomatem tylko potwierdziło ich przypuszczenia, bo mężczyzna miał blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie! Nie był to jednak jedyny powód, dla którego w ogóle nie powinien prowadzić samochodu. Sprawdzenie 49-latka w systemach informatycznych wykazało, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna trafił na komisariat przy ulicy Wrocławskiej, a o jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd.

Zgodnie z artykułem 178a Kodeksu karnego prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Na szczęście ta niebezpieczna jazda została w porę przerwana i nie doprowadziła do tragedii.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE