Dolnośląskie. Ostrzeżenie IMGW: oblodzenie i silny wiatr!

i

Autor: ivabalk

Dolnośląskie. Ostrzeżenie IMGW: oblodzenie i silny wiatr!

2022-01-20 10:54

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem i silnym wiatrem dla całego województwa dolnośląskiego. Alerty obowiązują do późnego popołudnia.

Jak informuje IMGW w swoim czwartkowym komunikacie, prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza po południu obniży się do -2 st. C; -1 st. C, temperatura przy gruncie zaś do około -2 st. C. 

Synoptycy ostrzegają także przed silnym wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, miejscami w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk atmosferycznych określono na 80 proc. Stan alarmowy ogłoszono do dzisiejszego późnego popołudunia. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 19.01 (Goście: Bolesław Piecha - PiS oraz gen. Mirosław Różański) Sedno Sprawy: Jarosław Krajewski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE