Co z weselami? Ile osób może być na weselu? Nowe zasady. Jest decyzja rządu!

2020-05-27 11:37

Co z weselami? Wiadomo już, co z weselami. Dzisiaj, 27 maja, na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski, podali również szczegóły dotyczące tego, co z weselami i ile osób może być na weselu. Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa wiele par musiało odwołać śluby i wesela. Co teraz z weselami? Jakie nowe zasady będą obowiązywać na weselach? Jest decyzja rządu.

Na dzisiaj (27 maja) zaplanowano konferencję prasową premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Na tej konferencji dowiedzieliśmy się, co z weselami i ile osób może być na weselu. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu parom, które planowały zorganizować ślub i wesele w marcu, kwietniu i maju. Ostatecznie wiele par zdecydowało się przełożyć swoje wesele, bo chciało, by na weselu mogło bawić się więcej osób niż tylko para młoda i świadkowie.

W kryzysowej sytuacji jest także cała branża ślubna i weselna, która przez okres tych trzech miesięcy nie zarabiała. Od 6 czerwca w weselach będzie mogło uczestniczyć 150 osób.

Co z weselami? Ile osób może być na weselu?

Co zatem z weselami? Ile osób może być na weselu? Już od 6 czerwca będzie można organizować wesela na maksymalnie 150 osób. To oznacza, że wiele par może wreszcie zaplanować swoje wesele i cieszyć się tym dniem razem z większą rodziną. Co jednak z tymi, którzy mają wielodzietne rodziny, a liczba gości miała przekraczać 150 osób? Oni będą musieli jeszcze poczekać? Jak długo? Tego jeszcze nie wiadomo.

W trudnej sytuacji jest zresztą cała branża ślubna i weselna, która straciła źródło dochodu. Chodzi tu o właścicielki salonów sukien ślubnych, branżę gastronomiczną, której jedną z gałęzi było organizowanie przyjęć weselnych oraz fotografów.

Co z weselami? Nowe zasady

Co z weselami? Zwiększenie liczby osób, które mogą iść na wesele, do 150 to jednak nie wszystko. Trzeba będzie dostosować się do nowych zasad. Może chodzić o:

  • ustawienie stołów
  • obsługę kelnerską
  • odstępy między miejscami dla gości
  • reżim sanitarny
Rozmowa z Danielem z Dąbrowy Górniczej. "Nie przekładam wesela z powodu pandemii"
Ślubne bukiety
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE