Chciał ukraść gołębie. Zatrzasnął się w gołębniku do czasu przyjazdu policji

2022-11-28 17:45
Gołębie
Autor: Pixabay Bo robią wiadomo co ;)

Funkcjonariusze z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który wszedł do gołębnika w celu kradzieży rasowych gołębi Mulemans.

26 listopada po godzinie 16 policja dostała zgłoszenie o złodzieju zamkniętym w gołębniku w miejscowości Kamieniec Ząbkowicki. Mundurowi na miejscu ustalili, że właściciel gołębi w godzinach popołudniowych poszedł, by zamknąć swoich "pupili" na noc. Jakie było jego zdziwienie, gdy znalazł tam nieznanego mu mężczyznę z białym workiem. Na Świętego Mikołaja było trochę za wcześnie, więc właściciel postanowił zamknąć niedoszłego złodzieja w gołębniku i zadzwonił po policję.

- Mundurowi na miejscu interwencji ustalili, że 40-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego wszedł do gołębnika, by ukraść cenne rasowe ptaki. W gołębniku znajdowało się w tym momencie 20 gołębi rasy Mulemans, z których dwa mężczyzna zdążył już schować do worka. Zanim policjanci zatrzymali 40-latka musieli wydostać go z gołębnika, który mieścił się około 5 metrów nad ziemią, a prowadziła do niego jedynie wąska, drewniana drabinka. Wezwali strażaków, z których pomocą niedoszły złodziej bezpiecznie zszedł na dół, gdzie został niezwłocznie zatrzymany. 40-latek był wyraźnie nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie tłumaczył faktem, że sam posiada gołębie i chciał "pomieszać ich krew" by powiększyć swoją hodowlę - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

Gołębie całe i zdrowe wróciły do gołębnika.

Teraz za usiłowanie kradzieży, które w tym przypadku wyczerpuje znamiona przestępstwa, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego odpowie przed sądem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE