Chcą przebudować dziurawą drogę łączącą dwa powiaty. Pomoże prywatny inwestor

2020-03-06 6:49
Samorządowcy chcą wyremontować ok. 10 km drogi z Ujeźdźca Małego do Sułowa
Autor: Sebastian Stelmach Samorządowcy chcą wyremontować ok. 10 km drogi z Ujeźdźca Małego do Sułowa

Samorządowcy z Trzebnicy oraz Milicza przygotowują się do wspólnego projektu przebudowy drogi powiatowej z Ujeźdźca Małego do Sułowa. Stan drogi jest zły, a sytuację pogarsza codzienny ruch samochodów ciężarowych do okolicznych zakładów.

- Tym projektem chcemy dokończyć wieloletnią inwestycję powiatu trzebnickiego - mówi wicestarosta Grzegorz Terebun. - Mówimy o remoncie ponad 6 km jezdni i budowie 1,5 km chodnika. Chodnik ma powstać między Ujeźdźcem Małym a Ujeźdźcem Wielkim, a na pozostałej trasie do Gruszeczki sama jezdnia.

- W powiecie mamy gorsze drogi, ale w partnerstwie drogę w Gruszeczce możęmy zrealizować szybciej - dodaje starosta milicki Sławomir Strzelecki. - Mamy drogę o długości ok. 3,5 km, jest to droga przez Gruszeczkę aż do ul. Kolejowej w Sułowie. Droga jest w nienajlepszym stanie, ma sporo dziur i kolein.

Do inwestycji, poza powiatami, mają dołożyć się także gminy Trzebnica i Milicz oraz jedna z okolicznych firm, która zaproponowała samorządom rozpoczęcie tej inwestycji. Samorządy przygotują teraz dokumentację techniczną dla przebudowy tego blisko 10-ciokilometrowego odcinka drogi. Jesienią złożą wnioski o dotacje ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE