Charytwatywny koncert dla Ukrainy w teatrze Capitol. Pomoc jest nadal potrzebna!

2022-06-15 14:22
Zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay

20 czerwca, w Światowym Dniu Uchodźcy, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu zagra koncert charytatywny dla Ukrainy. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia wesprą tymczasowe domy w Zaporożu, gdzie trafiają uchodźcy z Mariupola i okolic.

„Już kilka miesięcy temu, kiedy zaczęła się wojna w Ukrainie, myśleliśmy o zorganizowaniu takiego koncertu i z premedytacją postanowiliśmy go zorganizować kilka miesięcy później, bo obawialiśmy się, czy ta fala pomocy, wsparcia, otwartych serc wobec uchodźców ukraińskich tak długo wytrzyma” – tłumaczył na wtorkowym briefingu Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Capitolu i reżyser koncertu.

Koncert Charytatywny dla Ukrainy w Capitolu. Program

W koncercie wezmą udział artystki i artyści Teatru Muzycznego Capitol. Zabrzmią piosenki ze spektakli teatru, m.in. z „Hair”, „Blaszanego bębenka”, „Liżę twoje serce”, a także z koncertu „Znaleźliśmy miasto” i z indywidualnych projektów artystycznych. Jak zapowiedział Imiela, będą to utwory, które w swojej treści nawiązują do sytuacji uchodźców, wojny, czy do samej Ukrainy.

„Ten koncert będzie o poszukiwaniu lepszego miejsca do życia, zrozumieniu dla tych, którzy tego miejsca poszukują. Będzie protestem przeciwko wojnie, wobec tych wszystkich czynników, które zmuszają ludzi, wbrew ich woli, do zmiany miejsca życia” – podkreślił dyrektor artystyczny Capitolu.

Cały dochód z koncertu przekazany zostanie Fundacji Ukraina. Jak wskazała Anastasiia Tur z Fundacji, będzie on kolejną możliwością, aby pomóc tym, którzy potrzebują tego najbardziej. „Codziennie dostajemy tysiące zgłoszeń z Ukrainy. Obecnie fala pomocy trochę się zmniejszyła, ale zgłoszeń nie jest mniej, ludzie nadal potrzebują pomocy, potrzebują gdzieś mieszkać” – mówiła.

Fundacja Ukraina za zebrane podczas koncernu pieniądze zakupi pomoc rzeczową i przekaże ją do tymczasowych domów w Zaporożu, gdzie trafiają uchodźcy ewakuowani z Mariupola i okolic. 170 osób dziennie otrzymuje tu pierwszą pomoc i tymczasowe schronienie – dach nad głową na dwa do siedmiu dni. „To właśnie w Zaporożu uchodźcy mogą otrzymać tę pierwszą pomoc, żeby zebrać siły i ruszyć dalej. Mieszkańcy tymczasowych domów potrzebują m.in. żywności, środków higieny, odzieży, pościeli” – tłumaczyła Tur.

Koncert charytatywny dla Ukrainy w Capitolu. Godzina, cegiełki

Bilety-cegiełki wciąż można kupować w kasie Capitolu i online. Jak przekazała rzeczniczka teatru Joanna Kiszkis, do tej pory udało się już zebrać 36 tys. zł. Podczas koncertu zlicytowana zostanie także flaga Ukrainy, która od początku wojny towarzyszyła artystom w czasie ukłonów po spektaklach.

Koncert odbędzie się 20 czerwca o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Capitol.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE