Burza śnieżna i wichura nad Polską! Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku?

2022-01-17 14:11
Wichura
Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Poniedziałek z wichurami i mocnymi opadami [Pogoda w Toruniu 17.01.2022]

Burza śnieżna pojawiła się dzisiaj już w województwie mazowieckim w samej Warszawie. Oprócz tego, silna wichura miała miejsce w Mławie. Następnie niekorzystne zjawiska atmosferyczne pojawiły się w województwie małopolskim, łódzkim, wielkopolskim i śląskim. Jak sytuacja wygląda na Dolnym Śląsku?

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla całego Dolnego Śląska. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk atmosferycznych określono na 90 procent, a ostrzeżenie obowiązuje aż do wtorkowego poranka. 

Jak prognozowano, wystąpienie silnego wiatru miało wystąpić o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. W rzeczywistości sięgał nawet 120 km/h! 

Do niebezpiecznych sytuacji w województwie dolnośląskim doszło w kilku miejscach. Silny wiatr, opady deszczu i śniegu pojawiły się w Głogowie. Przy ul. Elektrycznej oraz Grunwaldzkiej wiatr połamał drzewa, które runęły na ulicę. Nie obyło się bez interwencji straży pożarnej.

Oprócz tego, wiatr powalił drzewo na jezdni w Mirosławicach. Zablokowało to drogę krajową nr 35 z Wrocławia do Świdnicy.

- Trasa Wrocław - Świdnica jest nieprzejezdna - podał dyżurny GDDKiA. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE