Brama przed pałacem arcybiskupim we Wrocławiu cała w wieszakach! POSŁUCHAJ protestów

2020-10-24 22:17
noc wieszakow wroclaw
Autor: Patrycja Nawrocka

Brama przed pałacem arcybiskupim we Wrocławiu cała w wieszakach. To efekt kolejnego protestu, choć tym razem nazywany był spacerem. Ok 3 tys. osób przechadzało się w sobotę wieczorem z transparentami i wieszakami po Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Rekwizyty zawieszono na bramie Arcybiskupa.

Policja nie wpuściła w piątek protestujących na Ostrów Tumski. Dlatego manifestujący postanowili w sobotę udać się od razu pod siedzibę arcybiskupa. Na bramie zawisły wieszaki. Setki wieszaków. Akcja "noc wieszaków" rozpoczęła się o godz 20.00 i miała trwać całą noc. Funkcjonariusze policji byli obecni, ale nie powstrzymywali manifestujących przed budowaniem instalacji z wieszaków.

- Jeśli kobieta chce dokonać aborcji, różne rzeczy robi, czasami robi sobie krzywdę. Tego symbole, tej krzywdy, którą kobiety w Polsce być może będą sobie robić, jest ten metalowy wieszak - mówi Anna Kowalczyk Derlęga z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Protestujący, chcąc uniknąć kar za tworzenie zgromadzeń, cały czas spacerowali po Ostrowie Tumskim. Przyszło ok. 3 tys osób.

Posłuchaj co mówiły wrocławianki podczas "Nocy wieszaków":
Biedroń dyskutuje z policją
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE