Biało w górach na Dolnym Śląsku. Pojawił się pierwszy śnieg w Górach Izerskich! [ZDJĘCIA]

2021-11-23 10:08
Biało w górach na Dolnym Śląsku. Pojawił się pierwszy śnieg w górach Izerskich! [ZDJĘCIA]
Autor: www.facebook.com/karkonoskapogoda/photos Biało w górach na Dolnym Śląsku. Pojawił się pierwszy śnieg w górach Izerskich! [ZDJĘCIA]

Jeśli ktoś chce zobaczyć śnieg - koniecznie musi wybrać się w góry na Dolnym Śląsku. W Karkonoszach pojawił się już w połowie października, w Izerach - wczoraj. Najbliższe prognozy są bardzo optymistyczne dla miłośników białego puchu: opady śniegu w tych górach będą występować przez cały tydzień, a od piątku będą dużo intensywniejsze.

Wyczekiwany od maja, nareszcie jest! Góry Izerskie już w wielu miejscach pokryte są cienką warstwą białego puchu. Na szczytach utrzymuje się słaby mróz, izoterma 0°C występuje na wysokości od 900-1000 m n.p.m., niżej śnieg będzie w dużym stopniu topnieć.

Jednak ten tydzień zdecydowanie będzie należał do zimy. A właściwie - do śniegu. Zarówno w Górach Izerskich, jak i w Karkonoszach spodziewamy się słabych i przelotnych, a od piątku także intensywniejszych opadów śniegu. Pierwszy śnieg ma spaść także pod górami, a nawet na nizinach - w okolicach weekendu. Do piątku będzie pokazywać się słońce, wiatr będzie stopniowo słabnął. Jednocześnie zarówno w wysokich, jak i średnich partiach górskich temperatura będzie ujemna - na początku przyszłego tygodnia wysoko w górach może spaść nawet do -10°C. Jednocześnie lokalnie dosypie ponad 20 cm świeżego śniegu.

Śnieg znajduje się również na Śnieżce i nic nie wskazuje na to, aby miał niebawem zniknąć. Dzisiejszej nocy utrzymywał się tam mocny mróz. O pierwszej było to -10.3 °C, a godzinę później już -10.9 °C. O 5 rano ociepliło się do -8.1 °C. Odczuwalna to jednak i tak -32.67 °C. 

Synoptycy zapowiadają, że zima wysoko w górach utrzyma się dłużej. W niższych partiach będą zdarzać się większe odwilże. Na dzień dzisiejszy nie ma pewnych informacji na więcej, niż kolejne 7 dni. 

Czy znasz telefoniczne numery kierunkowe?

Pytanie 1 z 10
Żeby dodzwonić się do Warszawy, musisz wybrać numer zaczynający się na:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 22.11 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz dr Mirosław Oczoś - specjalista ds. wizerunku) Sedno Sprawy: Anna Michalska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE