Będą przeprowadzać badania na obecność koronawirusa we wrocławskim laboratorium [AUDIO]

2020-02-26 13:54
Będą badać obecność koronawirusa we Wrocławiu [AUDIO]
Autor: Michal Jarmoluk/CC0/pixabay.com Będą badać obecność koronawirusa we Wrocławiu [AUDIO]

Wrocław jednym z 6 nowych miejsc w Polsce, w których przeprowadzane będą badania na obecność koronawirusa. Specjalne laboratorium ma niebawem zostać otwarte we wrocławskiej stacji sanepidu przy ulicy Składowej.

Badania będą przeprowadzane bezpłatnie - ale wykonywane u pacjenta tylko i wyłącznie po skierowaniu przez lekarza do tego uprawnionego, czyli lekarza chorób zakaźnych - mówi Magdalena Odrowąż-Mieszkowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

Laboratorium jest już niemal gotowe. - W tej chwili czekamy już tylko na odczynniki. Jeśli chodzi o samą metodę i sposób przeprowadzania badań, jesteśmy do tego przygotowani - dodaje Magdalena Odrowąż- Mieszkowska. Najprawdopodobniej laboratorium będzie mogło ruszyć w piątek(28 lutego).

Na razie w Polsce na mamy epidemii koronawirusa, ale warto przypomnieć zasady profilaktyki. - Należy unikać miejsc, w których jest dużo osób. Unikać kontaktu z chorymi. Jeżeli sami jesteśmy chorzy, to powinniśmy pozostać bezwzględnie w domu i skontaktować się z lekarzem. Po każdym przyjściu z zewnątrz i przed jedzeniem powinniśmy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem - tłumaczy Magdalena Odrowąż- Mieszkowska. Jeżeli nie mamy dostępu do wody z mydłem, to na rynku jest wiele płynów do dezynfekcji rąk. Pomóc mogą też maski ochronne, ale warto pamiętać że mają one określoną przydatność.​

Więcej o nowym laboratorium w materiale reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicza:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE