Afera przy jednym z wrocławskich przedszkoli! "Dzieci straszone są piłą mechaniczną"

2022-11-23 13:42
Afera przy jednym z wrocławskich przedszkoli! Dzieci straszone są piłą mechaniczną
Autor: pixabay.com

Przedszkole przy ulicy Jaskółczej 23 na pierwszy rzut oka wygląda jak każde inne. W jego obrębie dzieci uczą się, bawią, czują się bezpiecznie. Gdy jednak tylko opuszczą mury "Jaskółki", rozpętuje się piekło. Przedszkolaki straszone są piłą mechaniczną, odgłosami strzałów z pistoletu, w ich stronę wykrzykiwane są liczne wulgaryzmy.

Do niecodziennych (choć niemal codziennie) sytuacji dochodzi w jednym z wrocławskich przedszkoli. Przy ulicy Jaskółczej dzieci są regularnie nękane, nawet znajdując się jeszcze w obrębie placówki. Zza płotu dochodzą do nich wyzwiska, wulgaryzmy, a także są straszone - między innymi piłą mechaniczną. Najpierw reagowali rodzice z przedszkolem, później interweniować próbowała również policja i straż miejska, niestety nieskutecznie. 

Przerażeni rodzice walczą o swoje dzieci

W związku z nieustającymi aktami agresji, sprawę w swoje ręce spróbowali wziąć rodzice. Na Twitterze znaleźć można jeden z listów, który otrzymały rodziny znajdujące się w bliskiej odległości od przedszkola. Jego treść to nie tylko przestroga, ale też wezwanie do wsparcia i solidarności. "Dzieci czują się zagrożone za każdym razem, gdy wchodzą lub wychodzą z przedszkola lub na podwórko. Często płaczą i boją się atakujących ich osób" - czytamy w liście. 

Afera przy jednym z wrocławskich przedszkoli! Dzieci straszone są piłą mechaniczną
Autor: twitter/sikorz_anka

Przedszkole "Jaskółka" reaguje

Sama sprawa wygląda też niepokojąco dla samego przedszkola, które wraz z rodzicami starało się zapobiegać nękaniu dzieci. Jak czytamy w wydanym przez dyrekcję i kadrę nauczycieli placówki oświadczeniu, cała sprawa została zlecona już kancelarii prawnej, która ma poszukać odpowiedniego rozwiązania tej sytuacji. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE