Więzienna grypsera. Znasz te słowa? Niektórych używasz codziennie [QUIZ]

2022-04-20 11:10
Więzienie, areszt
Autor: Pixabay

Więzienne unikatowe wyrażenia to czasem już zupełnie inna mowa. Rozumieć ją mogą wyłącznie osadzeni, czy osoby na co dzień przebywające w więzieniu. Niektóre słowa są już jednak zrozumiałe dla wszystkich, chociażby poprzez powstające filmy i seriale, gdzie można usłyszeć więzienną grypserę. Czy dogadałbyś się z osadzonym? Sprawdźcie w naszym quizie, czy rozumiecie, co znaczą poszczególne zwroty.

Więzienna gwara - pojęcie odważne, ale jak najbardziej prawdziwe. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że więźniowie odbywając karę pozbawienia wolności, stwarzają swój unikatowy język. Wprawdzie lepiej jeżeli nie będziemy musieli go używać w praktyce, ale nic nie stoi na przeszkodzie sprawdzić, co oznaczają poszczególne zwroty. Zwłaszcza dlatego, że często pojawiają się one w filmach, serialach, czy powieściach fabularnych. Przygotowaliśmy dla was quiz, w którym możecie sprawdzić, czy rozumiecie więzienną gwarę. Zobaczcie poniżej, ile będziecie mieli punktów!

Więzienna grypsera. Znasz te słowa? Niektórych używasz codziennie [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Klawisz to inaczej:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze