upał, słońce, gorąco

i

Autor: pexels

Ten napój najlepiej sprawdza się podczas upałów! Możesz być zaskoczony

2022-06-30 10:26

Upały ostatnio dają nam się mocno we znaki. Jest nam gorąco, pijemy litry wody, a i tak nie do końca jesteśmy w stanie ugasić pragnienia. Panuje przekonanie, że gdy temperatura przekracza 30 stopni powinniśmy spożywać zimne napoje. Nic bardziej mylnego.

Co najlepiej pić podczas upałów? Niektórzy preferują mocno schłodzone piwo, bo dobrze gasi pragnienie. Jednak większość z nas odpowie: zimną wodę. Jest to całkiem słuszne, jednak daje nam ona tylko chwilowe ukojenie. Po pewnym czasie znowu chce się nam apić, zwłaszcza wtedy, gdy temperatura przekracza 30 stopni C. Właśnie podczas takiego skwaru powinniśmy brać przykład z mieszkańców krajów takich jak: Maroko, Turcja, Egipt czy Tunezja. Kultura spożywania napojów wygląda tam zupełnie inaczej i wygląda na to, że jest naprawdę skuteczna, co podkreślają lekarze i naukowcy.  Co w takim razie powinniśmy pić podczas dokuczających nam upałów i jak się prawidłowo nawadniać?

Skuteczny napój na upały. Możesz być zaskoczony

W Turcji, Tunezji czy Maroku dla ochłody nie pije się zimnych napojów. A jest tam ciepło przez prawie cały rok, w lecie temperatura zbliża się nawet do 40 stopni C. Mieszkańcy tych krajów piją gorąca herbatę z dużą ilością cukru i dodatkiem świeżej mięty. Powinniśmy brać z nich przykład i również spożywać ten rarytas. Dlaczego jest to dla nas dobre? Herbata z cukrem i świeżą miętą podnosi ciepłotę naszego organizmu, co sprawia, że upał „na zewnątrz” wydaje się mniejszy. Po jej wypiciu zaczynamy się także pocić, a to z kolei nas schładza. Dodatkowo, mięta ma wspaniałe właściwości bo nas orzeźwia, a w połączeniu z cukrem również koi pragnienie.

Aby przygotować marokańską herbatę, potrzebujemy płaską łyżeczkę liściastej zielonej lub czarnej herbaty. Zalewamy to gorącą wodą i parzymy 5 min pod przykryciem. Odcedzamy, dodajemy garść listków świeżej mięty i słodzimy 2 łyżeczki cukru.

Nie zapominajmy również o zwykłej wodzie. Podczas upałów tracimy jej ponad 2,5 litra dziennie, więc musimy uzupełniać braki.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE