Setki weteranów wojennych w starciach z policją. Zgromadzili się przed parlamentem, w którym trwała debata o podwyższeniu pensji minimalnej ze 170 do 250 euro miesięcznie. Ponad 30 tys. weteranów otrzymujących miesięcznie 170 euro nie zostało ujętych w rozważanym projekcie ustawy.
Czytaj także: Wielka AKCJA POLICJI we wtorek 7 czerwca. Mandaty dla rowerzystów i kierowców
Są ranni
Demonstranci, pomimo użycia przez policję gazu łzawiącego, przedarli się na plac przed gmachem, gdzie zostali następnie powstrzymani przed wtargnięciem do środka. W wyniku starć ranny został co najmniej jeden policjant.
Armia Wyzwolenia Kosowa
Armia Wyzwolenia Kosowa stała na czele zbrojnej opozycji wobec rządów Belgradu, z którego siłami toczyła w latach 90. wojnę, zakończoną bombardowaniem w 1999 roku Federalnej Republiki Jugosławii przez NATO. UCK, albańska organizacja partyzancka, dążyła do oderwania się ówczesnej prowincji od zdominowanego przez Serbię rządu centralnego Jugosławii. Kosowo ogłosiło ostatecznie niepodległość w 2008 roku, a pierwszym premierem niepodległego państwa został były dowódca polityczny UCK - Hashim Thaci.
Część dowódców organizacji - w tym były premier i prezydent Thaci - znajduje się obecnie w Holandii, gdzie przed Izbami Specjalistycznymi i Prokuraturą Specjalistyczną w Hadze odpowiadają za domniemane zbrodnie wojenne, zastraszanie świadków i utrudnianie pracy sądów.