Abonament RTV

i

Autor: Canva.com

46 tys. osób z poważnymi problemami prawnymi. To z powodu niepłacenia abonamentu RTV

2023-01-02 13:43

Za używanie odbiornika radiowego lub telewizyjnego trzeba w Polsce zapłacić. Odbiornik powinien być zarejestrowany, a sprawdzaniem czy tak jest zajmują się kontrolerzy Poczty Polskiej. Sprawdzają również, czy uiszczana jest odpowiednia opłata. Za zaległości otrzymamy listowne upomnienie!

W związku z nieuiszczoną opłatą abonamentową za używanie odbiornika radiowego lub telewizyjnego wszczęto postępowanie egzekucyjne na podstawie 45 854 tytułów wykonawczych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

W przypadku nieopłaconego abonamentu Poczta Polska powinna wystawić tytuł wykonawczy i skierować go do organu egzekucyjnego - czyli naczelnika urzędu skarbowego danej miejscowości. Należność ściągają poborcy skarbowi, którzy mogą między innymi zabezpieczyć konto bankowe lub nieruchomość (jeśli zaległości są tak duże).

Od 1 stycznia do 30 listopada 2022 roku - wszczęto postępowanie egzekucyjne na podstawie 45 854 tytułów wykonawczych w związku z brakiem opłaty za abonament RTV.

Pasztetowa, ciepły obiad, w tym zupa… Co jeszcze musi być w garderobie Golec uOrkiestra?

Nieopłacony abonament RTV - jaka jest kara?

Kara za nieopłacony abonament to 30-krotność jego miesięcznej wysokości. Warto pamiętać, że nie mamy obowiązku dopuszczać kontrolera do naszego samochodu lub mieszkania i nie grożą za to żadne prawne konsekwencje. Muszą oni również udowodnić, że nasze urządzenie jest gotowe do natychmiastowego odbioru.

Oglądanie aplikacji do streamingu takich jak Netflix, na telewizorach Smart TV nie wiąże się z obowiązkiem uiszczania opłat.

QUIZ. Sprawdź, co wiesz o potrawach z Polski i innych krajów!

Pytanie 1 z 1
Jaką mąkę dodaje się do klusek śląskich?