Żółw uciekł z terrarium i terroryzował działkowiczów. Na szczęście już go ujęto!

2022-07-01 12:14
Żółw uciekł z terrarium i terroryzował działkowiczów. Na szczęście już go ujęto!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kobieta wypoczywająca w ogródku działkowym we Włochach zobaczyła wśród traw ciekawskiego żółwia. Działkowiczka najpierw się przestraszyła, lecz również zaopiekowała się gadem i przekazała go strażnikom miejskim z Ekopatrolu. Więcej przeczytacie w naszym artykule!

Strażnicy ocenili, że jest to żółw hodowlany z gatunku stepowych, który prawdopodobnie zbiegł komuś z terrarium. Zwierzę pojechało specjalistycznym transportem do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO.

"Jeśli ktoś szuka swojego pupila, prosimy się tam po niego zgłosić" - przekazali strażnicy.

Żółw stepowy - co to za gatunek?

Żółw stepowy potrafi dożyć nawet 100 lat. Jet to jeden z najpopularniejszych żółwi występujących w domowych hodowlach. Skorupa żółwia stepowego ma kształt owalny. Jest barwy oliwkowozielonej z ciemnymi plamami na każdej tarczce. Cechą charakterystyczną jest występowanie czterech pazurów na wszystkich kończynach. Dorosłe osobniki mierzą od 15 do 23 cm, przy czym samice są większe od samców. Wielkość tę osiągają około 20 roku życia. Żywią się roślinami.

Właściciel agresywnego psa dostał wyrok

QUIZ. To wie każdy prawdziwy master grilla. Obciach nie zdobyć 8/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Polacy mogą poszczycić się rekordem Guinnessa w grillowaniu. Ile osób grillowało jednocześnie, by rekord został pobity?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE