Znikome zainteresowanie szczepieniami w szkołach! "Większość uczniów już się zaszczepiła"

2021-09-13 17:33

Dziś ruszyła akcja szczepień w warszawskich szkołach. Zgłosiły się do niej blisko 3 tys. nastolatków. - To za mało - przyznają dyrektorzy. Do szkół w Warszawie w sumie uczęszcza 120 tys. uczniów. Ile osób już się zaszczepiło?

Poradnik Zdrowie: sezon grypowy - co trzeba wiedzieć o grypie i szczepionce?

Ruszyły szczepienia w szkołach. Chętnych jest mało

W Warszawie, podobnie jak w całym kraju, ruszyła dziś akcja szczepień w szkołach. Potrwa do niedzieli, 17 września. Zainteresowanie akcją jest małe - przyznają zarówno dyrektorzy szkół, jak też sami uczniowie. - Nie znam nikogo, kto by się nie zaszczepił. W naszej klasie wszyscy się zaszczepili jeszcze w wakacje - mówią nam uczniowie z podstawówki przy ul. Zawiszy w Warszawie. - Ja mam dylemat, bo mama nie jest zaszczepiona, a tata jest. Nie wiem więc co mam zrobić. Chociaż sama osobiście to chyba chciałabym się zaszczepić - mówi z kolei licealistka z Woli.

W podstawówce na Sadybie w Warszawie organizowane są wycieczki do punktu szczepień dla tych, którzy nie zdążyli się jeszcze zaszczepić. W Szkole Podstawowej nr 25 im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie dyrektor dostał od uczniów  jedynie 3 deklaracje. - Nie było więc potrzeby organizacji punktu szczepień na terenie szkoły. Dla chętnych robimy wycieczki do przychodni. Większość dzieci została zaszczepiona w wakacje - mówi dyrektor placówki Tomasz Ziwiec. - Nasze statystyki pokazują, że 60 proc. nastolatków w Warszawie się już zaszczepiło, a akcją cały czas trwa i każdy może się do niej zgłosić - mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza. 

Podpisane przez rodziców deklaracje zaszczepienia się przeciw COVID-19 złożyły do tej pory ponad 3 tys. osób - w tym uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Akcja szczepień w szkołach potrwa do 19 września.

Czytaj także: Most Poniatowskiego: Koniec testów. Fotoradary zaczną działać! Sprawdź, kiedy

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE