Znamy nowe nazwy stacji metra! Mieszkańcy będą... rozczarowani?

2020-08-31 9:20
Otwarte metro na Woli
Autor: Marek Zieliński

Znamy nowe nazwy stacji metra! Mieszkańcy będą... rozczarowani? Tak może być, bo rada miasta postawiła na prostotę i użytkowość, a nie finezję, gdy decydowano o tym jak się powinny nazywać. Więcej dowiecie się czytając ESKA.pl Warszawa!

Znamy nowe nazwy stacji metra! Mieszkańcy będą... rozczarowani? Zacisze, Bródno i Kondratowicza - tak będą się nazywać nowe stacje II linii metra po prawej stronie Wisły. Rada Warszawy przegłosowała je na ostatniej sesji. Warto zauważyć, że w przypadku Zacisza i Bródna nazwy odnoszą się w całości do dzielnic,  a nie pobliskich ulic. Z pewnością nie da się ich jednak przegapić.

Prace na budowie tego odcinka II linii metra trwają. Nowe stacje połączą ponad cztery kilometry torowiska. Za ostatnią stacją powstaje również komora torów odstawczych, która będzie służyła do zawracania i postoju pociągów. Wybudowane będą też trzy wentylatornie.

Wykonawca, konsorcjum firm Astaldi i Gulermak, na zrealizowanie inwestycji wartej 1 397 895 000 zł, ma czas do września 2021 roku.

Korytarz życia na "Wiślance". Policjanci pod wrażeniem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE