Zatrzymani w rękach policji

i

Autor: pragapd.policja.waw.pl Zatrzymani w rękach policji

Złodzieje "chcieli pomóc" - zaskakujące tłumaczenia na komendzie

2022-04-14 14:21

Kryminalni z Wawra podzielili się historią dwóch złodziei zatrzymanych pod zarzutem kradzieży. Mężczyźni najwyraźniej inaczej interpretują przywłaszczenie mienia. W ich własnej opinii, zrobili dobry uczynek. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Ci złodzieje nie mieli sobie nic do zarzucenia. Co więcej uznali, że zabierając cudzą własność, pomagają! Tak przynajmniej tłumaczyli się na komendzie. Ich sprawą od początku zajmowali się policjanci operacyjni z komisariatu przy ulicy Mrówczej. Chodziło o kradzież telefonu. Z ustaleń wynikało, że ktoś wyciągnął go z auta właściciela przez uchyloną szybę. Funkcjonariuszom szybko udało się wytypować podejrzanych. Okazali się nimi 82-latek i jego 50-letni kolega. Wkrótce obu zatrzymano, a skradziony telefon znaleziono w samochodzie starszego z mężczyzn. Obaj do końca nie chcieli jednak wziąć odpowiedzialności za swoje czyny

Groźbami wymusili od pokrzywdzonego przedsiębiorcy 180 tysięcy złotych

"Pomocni" złodzieje

Zatrzymani, pytani o motywy, tłumaczyli, że nie zrobili niczego złego. W ich mniemaniu był to dobry uczynek gdyż... wzięli telefon, by nie ukradł go ktoś inny! Zeznając twierdzili, że w planach mieli oddanie urządzenia właścicielowi. Wyręczyła ich w tym jednak policja. Mężczyznom postawiono zarzuty dokonania kradzieży. Za swoją "uczynność" mogą teraz trafić do więzienia.

Źródło: pragapd.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE