Złe przygotowanie do badania na koronawirusa - co może się stać? Ministerstwo Zdrowia ostrzega

2020-10-21 9:35
Złe przygotowanie do badania na koronawirusa - co może się stać?
Autor: Canva.com Złe przygotowanie do badania na koronawirusa - co może się stać?

Koronawirus w Polsce dalej nie odpuszcza. Każdego dnia notujemy kilka tysięcy zachorować w kraju. Zanim wybierzemy się do punktu pobrania próbek, w celu sprawdzenia czy nie jesteśmy zarażeni COVID-19, powinniśmy odpowiednio się przygotować. W jaki sposób? Co się stanie, jeśli złamiemy jedną z zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia zasad? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa!

Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważny komunikat, w którym uczula, czego nie powinniśmy robić kilka godzin przez zrobieniem testu na koronawirusa. Jeśli masz gorączkę, odczuwasz duszności, kaszel i odczuwasz zmęczenie, to prawdopodobne jest zakażenie koronawirusem. Zlecony test można wykonać na kilka sposobów. Możemy zrobić to prywatnie, lub też udać się do punktu, po wcześniejszym skierowaniu przez lekarza. Badanie możesz wykonać w punkcie, w którym zostanie Ci pobrany wymaz z nosogardła. Przed testem na koronawirusa trzeba się jednako dpowiednio przygotować.

Koronawirus badanie - jak się przygotować?

Na dwie godziny przed badaniem nie wolno:

  • jeść
  • pić
  • żuć gumy
  • płukać jamy ustnej i nosa
  • myć zębów
  • przyjmować leków
  • palić papierosów

Czeka Cię test na koronawirusa? Tego nie możesz robić przed badaniem!

Złe przygotowanie do badania na koronawirusa - co może się stać?

Niewłaściwe przygotowanie do badania może spowodować, że wynik będzie niediagnostyczny. Oznacza to, że nie tylko nie dowiemy się czy jesteśmy zakażeni koronawirusem. To również stracony test, który mógł innej osobie uratować życie!

Kolejka do mobilnego punktu pobrań w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE