Zamiast twarzy ma lustro. Wyjątkowy performance w centrum Warszawy [ZDJĘCIA]

2021-01-08 13:08
Zamiast twarzy ma lustro. Wyjątkowa rzeźba w centrum Warszawy
Autor: Facebook/Nić Porozumienia Zamiast twarzy ma lustro. Wyjątkowa rzeźba w centrum Warszawy

Rysiek ma 175 cm wzrostu, jest bezdomnym, a zamiast twarzy ma... lustro. W centrum Warszawy pojawiła się wyjątkowa rzeźba, która miała zwrócić uwagę na problem bezdomności w Polsce. Główne przesłaniem projektu jest hasło "Bezdomność to nie wybór".

Wyjątkowy performance w centrum Warszawy

W samym sercu stolicy, tuż przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie pojawiła się wyjątkowa rzeźba. Z jednej strony to zaliczenie na studia, z drugiej - ważny społeczny projekt, który ma zwracać uwagę na problem bezdomności.

- Poznajcie kolejnego Ryśka. Rysiek ma 175 cm, jest z pianki tapicerskiej i innych ciekawych materiałów. Powstał w ramach mojego zaliczenia z rzeźby Instytut Edukacji Artystycznej APS. Bliska memu sercu jest sztuka zaangażowana i praca w Fundacja Daj Herbatę stąd pomysł na ludzką rzeźbę - czytamy na facebookowym profilu Nić Porozumienia.

Czytaj także: Pomóż dzieciom uchodźczym w nauce. Chlebem i Solą szuka wolontariuszy. Jak dołączyć?

- Rysiek ma za zadanie zwrócić uwagę na problem bezdomności. Zamiast twarzy ma lustro. Każdy kto przechodzi obok może się zatrzymać na moment i zobaczyć siebie jako osobę w kryzysie. Bo problem bezdomności dotyczy nas wszystkich - bez wyjątku - informuje autorka projektu.

Performance artystyczny - każdy może być bezdomnym

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować nas o trudnej sytuacjiw Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i ciekawe informacje! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE