policja nagranie wypadek

i

Autor: Twitter @Policja_KSP

Z autobusu prosto pod koła samochodu. Policja z Piaseczna pokazała nagranie

2023-01-03 20:36

Policja z Piaseczna pokazała niepokojące nagranie, które może stanowić przestrogę dla pieszych. Widzimy na nim 15-latka, który wysiada z autobusu i próbuje przejść na drugą stronę ulicy. Przez brak odpowiedniej uważności wpada jednak tuż pod koła jadącego samochodu.

- Na drodze wystarczy krótka chwila nieuwagi, moment roztargnienia, by doszło do błędu, który może kosztować nas zdrowie, a nawet życie. Będąc uczestnikami ruchu drogowego, bardzo często zapominamy, że oprócz praw, mamy również obowiązki, których bezwzględne przestrzeganie znacząco wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich - przekazała asp. Magdalena Gąsowska.

Czytaj również: Na "Mordorze" powstały nowe ulice Tolkiena i Gandalfa. Fani fantastyki są zachwyceni!

Z autobusu prosto pod koła samochodu

Jej słowa odnoszą się również do niepokojącego zdarzenia, do którego doszło w świąteczny wieczór w Piasecznie. 15-letni chłopak wysiadł z autobusu i chciał przejść na drugą stronę ulicy. Nie sprawdził jednak, czy droga jest wolna i bezpieczna. Po chwili wbiegł pod jadącego przeciwnym pasem ruchu opla.

Nastolatek został potrącony, jednak nie odniósł poważnych obrażeń. - Będący na miejscu policjanci jednoznacznie stwierdzili, że 22-letni kierujący pojazdem nie miał najmniejszych szans, by zauważyć pieszego, który nagle pojawił się przed maską jego samochodu. Sprawa swój finał będzie miała w Sądzie Rodzinnym - dodała Gąsowska.

Policjanci pokazali w mediach społecznościowych film ze zdarzenia. Ten ma stanowić przestrogę dla innych pieszych, którzy w chwili roztargnienia również zapominają odpowiednio się rozejrzeć. To może natomiast potencjalnie prowadzić do zagrożenia zdrowia lub życia.

- Pamiętaj, że prawa fizyki nie oszukasz - niechroniony pieszy w zderzeniu z samochodem zawsze ma dużo mniejsze szanse. Nie ryzykuj! Bo to ryzyko się nie opłaca! - zaapelowała mundurowa.

14-latki podpaliły świąteczną ozdobę za 70 tys. zł. Wszystko się nagrało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE