Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 - warszawska młodzież najlepsza w kraju!

2022-07-05 12:45
Egzamin
Autor: pixabay.com Egzamin

Na początku lipca uczniowie i uczennice z Polski dostali informacje o wynikach tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Teraz poznajemy oficjalne statystyki. Okazuje się, że egzamin poszedł najlepiej młodzieży z Warszawy. Sprawdźcie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - wyniki są już znane. Pierwsze informacje o uzyskanych notach zaczęły spływać na indywidualne konta uczniów i uczennic z całej Polski 1 lipca. Teraz znane są już statystyki dla całego kraju. Jasno wskazują, że z egzaminem ósmoklasisty 2022 najlepiej poradziła sobie młodzież z Warszawy. Uzyskana z poszczególnych przedmiotów średnia wyników dla stolicy jest znacznie wyższa, niż średnia krajowa. Uczniom i uczennicom klas ósmych oraz ich nauczycielom sukcesu pogratulowała wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska. Sprawdźcie wyniki egzaminu ósmoklasisty, jakie uzyskano w Warszawie.

Policja poszukuje złodzieja

Młodzież z Warszawy najlepsza na egzaminie ósmoklasisty 2022

Na tle całego kraju uczniowie i uczennice z Warszawy wypadają wspaniale! Średnia wyników z języka polskiego to 70%, podczas, gdy w kraju to 60%. Świetnie poszła matematyka - 72% (57 % dla całej Polski). Warszawska młodzież śpiewająco poradziła sobie także z językiem angielskim - 84 % (67 % dla kraju). Największą przewagę widać jednak w wynikach z języka niemieckiego - 80 % w Warszawie, 50% w całym kraju.

Warto dodać, że jeśli chodzi o dzielnice, z całej Warszawy najlepiej wypadł Ursynów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE