Wybieg dla niedźwiedzi - zoo w Warszawie

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Wybieg dla niedźwiedzi - zoo w Warszawie

Wybieg dla niedźwiedzi zamieni się w kawiarnię. Wielkie zmiany w warszawskim zoo

2023-03-14 11:02

Na trzech działkach przy zoo na terenie Parku Praskiego mogą powstać nowe obiekty. Ratusz chce, by spełniały funkcje: rekreacja, wystawiennictwo, oświata, kultura i gastronomia. Trwa przetarg, który wyłoni firmę doradczą. Jedna z działek obejmuje dawny wybieg dla niedźwiedzi przy al. Solidarności - może tam powstać 12-metrowy budynek, np. kawiarnia.

"Dwie firmy zgłosiły się do zorganizowanego przez stołeczny ratusz przetargu na doradztwo przy zagospodarowaniu nieruchomości na terenie parku Praskiego. Tańszą ofertę złożyła firma Investment Support (473 tys. zł), droższa była firma Doradca Consultants (prawie 652 tys. zł). Nawet ta tańsza oferta nieco przekracza limit wydatków, jakie planowali miejscy urzędnicy (418 tys. zł), trwa szukanie pieniędzy niezbędnych, by móc rozstrzygnąć przetarg" - informuje "Gazeta Wyborcza".

Zmiany w zoo. Będą nowe budynki

Miasto chce, by na trzech działkach powstały obiekty, które będą spełniały takie funkcje jak: rekreacja, wystawiennictwo, oświata, kultura i gastronomia. Inwestycje mają powstać w partnerstwie publiczno-prywatnym (inwestor będzie mógł czerpać zyski po tym, jak zaprojektuje i wybuduje nowe lokale), stąd potrzeba wyłonienia firmy, która przygotuje założenia takiej współpracy.

Jedna z działek do zabudowania do wysokości 12 metrów to dawny wybieg dla niedźwiedzi przy al. Solidarności. Wybieg przy ruchliwej i głośnej ulicy zlikwidowano w 2020 roku po tym, jak pijany mężczyzna wszedł do niedźwiedzi.

"Dwie pozostałe nieruchomości znajdują się po drugiej stronie zoo, przy u. Ratuszowej 2 i 2D (to pawilony blisko wejścia do ogrodu zoologicznego) oraz przy Ratuszowej 6" - podaje "GW".

Inwestorzy mają zostać wybrani do 2025 roku.

Szokujące sceny w zoo! Dziecko zjeżdżało po wybiegu, rodzice na wszystko patrzyli
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE