Wróciła z wakacji, ale w towarzystwie... gekona! Jaszczurka schowała się w walizce

2021-09-15 7:42
Gekon przyleciał w walizce
Autor: Straż Miejska m.st. Warszawy Przywiozła z wakacji nietypową pamiątkę. Była w szoku jak to zobaczyła

Mieszkanka Warszawy wróciła z egzotycznych wakacji, a w walizce znalazła... gekona. Pasażer do Polski przyleciał na gapę. Na miejsce została wezwana straż miejska.

Z wakacji potrafimy zabierać różne prezenty dla bliskich i niekiedy znaleziska. Tej "pamiątki" pasażerka z Warszawy nie miała jednak w planach. Kobieta po powrocie z urlopu do Polski odebrała walizkę i przyjechała do domu, gdzie zaczęła rozpakowywać swoje rzeczy. Okazało się, że był z nich niespodziewany gość. 

 - Jakież było wielkie zdziwienie jednej z mieszkanek Mokotowa, gdy zauważyła w swoich rzeczach wpatrujące się w nią… oczy. Lekko oszołomiona właścicielka podróżnej torby szybko zorientowała się, że należą do żywej jaszczurki. Natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy straży miejskiej – 986. Funkcjonariuszka i funkcjonariusz z Ekopatrolu po przybyciu na miejsce stwierdzili, że jest to mały gekon. Nie miał widocznych ran, był tylko osłabiony niezbyt komfortową podróżą - informuje referat prasowy Straży Miejskiej w Warszawie.

Jaszczurka nie była ranna, ale osłabiona po niewygodnej podróży. Zwierzę trafiło do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Tam znajduje się Centrum CITES (ang. Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora), do którego trafiają zwierzęta z nielegalnego przemytu - tam spokojnie wróci do pełni sił!

Lekarz weterynarii uratował gekona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE