Wola: krwawy finał spotkania przy alkoholu - najpierw pił z kolegą, potem dźgnął go w szyję

2022-06-29 8:08
Zatrzymany w rękach policji
Autor: wola.policja.gov.pl Zatrzymany w rękach policji

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa - poinformowała rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska. Mężczyzna miał zadać cios nożem swojemu znajomemu w szyję powodując głęboką ranę kłutą.

Sprawca wrócił z kuchni z nożem i dźgnął towarzysza w szyję

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na Woli. Policjanci zostali poinformowani o rannym mężczyźnie, który został dźgnięty nożem. "Na miejscu zastali pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy pokrzywdzonemu" - przekazała komisarz Marta Sulowska. "Wywiadowcy ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Wynika z nich, że mężczyźni mieli spożywać wspólnie alkohol. W pewnym momencie jeden z nich wstał, poszedł do kuchni po nóż, którym zadał cios w szyję znajomemu. Po tym wybiegł z mieszkania" - tłumaczyła. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. "Ustalili, że miał on przemieszczać się w pobliżu miejsca, gdzie doszło do zdarzenia. Po kilkunastu minutach mężczyzna wrócił do lokalu. Tam został zatrzymany" - podała. "Okazało się, że mężczyzna jest już znany organom ścigania, był wielokrotnie poszukiwany i notowany za różne przestępstwa, przebywał również w zakładzie karnym, który ostatni raz opuścił w kwietniu" - dodała policjantka.

Richard Hammond i ekipa The Grand Tour w Polsce

Zarzut usiłowania zabójstwa

Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. "Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. "Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec podejrzanego. Za to przestępstwo grozi kara na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności" - dodała prokurator.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE