Wielkie porządki i przygotowania. Warszawskie restauracje i kawiarnie przed otwarciem

2021-05-13 16:20

Wielkie porządki i przygotowania w restauracjach i kawiarniach w stolicy. Od soboty lokale będą mogły obsługiwać klientów w zewnętrznych ogródkach. Wiemy, ilu planuje się otworzyć.

Gastronomia przygotowuje się do otwarcia ogródków

Otwarcie restauracji od 15.05.2021: Ilu właścicieli punktów gastronomicznych planuje się otworzyć?

Do stołecznego zarządu dróg wpłynęło blisko 300 wniosków o tzw. zajęcie pasa drogowego. - Najprawdopodobniej do piątku zdążymy wydać zgody dla około 250. Przynajmniej drugie tyle to ogródki dzielnicowe - mówi rzecznik miasta Monika Beuth-Lutyk.

Czytaj także: Noc Muzeów 2021 w Warszawie - ATRAKCJE: co oglądać? Co będzie otwarte? Trasy zwiedzania

Miasto wprowadziło też niższe opłaty za ogródki. Obniżka wynosi 75 proc.

W praskiej klubokawiarni Kicia Kocia trwa budowa zupełnie nowego ogródka. Cezary Polak, gospodarz kawiarni mówi, że zainteresowanie jest ogromne. - Mamy to szczęście, że mamy duży aneks plenerowy, w którym zmieści się dużo osób. Być może nie zdążymy otworzyć go w sobotę o północy, ale w ciągu dnia ma szansę już działać. Zaczynamy budować i uczyć się tej przestrzeni - mówi.

Właściciele spodziewają się prawdziwego oblężenia, zwłaszcza, że w sobotę Noc Muzeów.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE