Wiadukt na Ostrobramskiej - do zmiany! Remont trasy przy węźle "Przyczółek Grochowski" już pewny?

2020-02-24 14:06
Wiadukt na Ostrobramskiej
Autor: zdm.waw.pl

Nawet pół roku bez wiaduktu na Ostrobramskiej! Zarząd Dróg Miejskich planuje kapitalny remont trasy przy węźle "Przyczółek Grochowski". Modernizacja ma poprawić bezpieczeństwo i wygodę korzystania z trasy dla kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej a także osób niepełnosprawnych. Drogowcy zapewniają, że najwięcej prac planują na wakacje, by remont był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców.

Wiadukt na Ostrobramskiej- do remontu! Stołeczni drogowcy biorą się za trasę biegnącą nad aleją Stanów Zjednoczonych. Węzeł ma już niemal pół wieku [ wybudowany w latach 70] i siłą rzeczy wymaga renowacji. To także okazja, by zlikwidować bariery architektoniczne w tym miejscu:

- Planowane prace zakładają rozbiórkę istniejących schodów po północno-wschodniej stronie wiaduktu. Nowe schody zostaną wyposażone w stalowe balustrady, zaś parametry stopni i spoczników będą zgodne z obowiązującymi obecnie normami. W kolejnym etapie przewidziana jest budowa pochylni prowadzącej na wiadukt, na którą została zachowana rezerwa - mówi Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

Przyczółek Grochowski - więcej informacji

Remont to także dobre wiadomości dla pasażerów komunikacji miejskiej- węzeł "Przyczółek Grochowski"to 4 przystanki, które obsługują 11 linii autobusowych:

- Przystanek w kierunku Ronda Wiatraczna zostanie przesunięty pod wiadukt, zaś ten na ul. Ostrobramskiej znajdzie się o 50 m bliżej węzła, za kładką. Wszystkie perony przystankowe zostaną wyremontowane i podniesione do poziomu 16 cm ponad jezdnię, co ułatwi wsiadanie do autobusów. Pojawią się też dodatkowe miejsca siedzące i system informacji pasażerskiej - dodaje Gałecka.

Remont wiąże się niestety z całkowitym wyłączeniem trasy z użytkowania- drogowcy mają nadzieję, że uda się go skończyć jeszcze w tym roku. Spora modernizacja czeka także inny fragment Trasy Łazienkowskiej- za modernizację wiaduktu na Agrykoli i Saskiej Kępie bierze się Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Zakopał arsenał w ogródku. Mieszkańcy ewakuowani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE