Warszawskie mosty i wiadukty do remontu. Które?

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Warszawskie mosty i wiadukty do remontu. Lista jest długa!

2022-06-28 19:43

Remont wiaduktów trasy Łazienkowskiej to dopiero początek. W kolejce są następne przeprawy, które wymagają remontu lub całkowitego wyburzenia i postawienia na nowo! Lista jest całkiem długa, a w których miejscach szykują się remonty, przeczytacie poniżej

Trasa Łazienkowska

Remont wiaduktów przy Agrykoli zakończy się na początku 2024 roku, ale jeszcze w trakcie prac, drogowcy wyburzą estakady po drugiej stronie Wisły, nad ulicą Paryską. Te także wymagają wyburzenia i postawienia na nowo. Podobnie jak wiadukt na Marywilskiej. Tam Zarząd Dróg Miejskich jest na etapie wyboru wykonawcy. Z kolei wyremontowany, a nie wyburzony, będzie wiadukt nad Globusową. ZDM oczekuje na oferty wykonawców, którzy zmodernizują przeprawę, która ma ponad 60 lat!

Białołęka

Na Białołęce - oprócz Marywilskiej - drogowców czeka przebudowa mostów nad kanałem żerańskim - przy Płochocińskiej i Białołęckiej. Koszt tych remontów to aż 300 milionów złotych.

Most Poniatowskiego

W dalszej perspektywie modernizacja czeka most Poniatowskiego, ale najpierw wyremontowane zostaną wiadukty mostu nad Powiślem. Plan zakłada ich modernizację do końca 2024 roku.

- Remonty przepraw nas nie zaskoczyły. Obiekty się zużywają, ich żywotność to 50-100 lat. Obiekty podlegają rocznym kontrolom, przeprowadzają je nadzorcy zewnętrzni. Mamy od nich zalecenia i wykonujemy prace bieżące, aby poprawić stan i żywotność. Ryzyka związanego z tymi przeprawami nie ma. Wszystkie obiekty będące w najgorszym stanie są w procesie inwestycyjnym, postępowaniu przetargowym lub trwają już na nich prace - mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Łukasz Puchalski.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Dziennikarze Super Expressu po 1. rundzie Wimbledonu

Jak naprawdę nazywa się Cleo, Sanah, Kayah i inni?

Pytanie 1 z 12
Cleo tak naprawdę nazywa się...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE