Warszawski Park Zachodni tonie w śmieciach. Dzielnica zapowiada dodatkowe sprzątanie

2020-01-27 20:40

Miał być Park Zachodni, na razie jest zachodni śmietnik. Teren po sąsiedzku dworca jest zasypany odpadami i nie pomogło wygrodzenie części terenu. Park Zachodni powstaje od trzech lat. Pierwszy wykonawca zbankrutował, kolejny wszedł na budowę w październiku.

To pechowa inwestycja - tak o Parku Zachodnim mówi urząd dzielnicy Ochota. Na miejscu pracuje nowy wykonawca, tymczasem teren dookoła płotu tonie w śmieciach. Zdaniem mieszkańców to kwestia z jednej strony kultury, z drugiej tego, że kosze nie są opróżniane na czas. Śmieci porywa też wiatr i roznoszą ptaki. To mało przyjemny widok.

Władze dzielnicy zapowiadają dodatkowe sprzątania i przypominają, że problem był jeszcze większy przed wygrodzeniem budowy. - Nasi pracownicy tam byli i stwierdzili, że rzeczywiście kosze są pełne, a wokół nich jest mnóstwo śmieci. Co oczywiście oznacza, że będziemy musieli zwiększyć tam częstotliwość sprzątania - mówi rzecznik Ochoty Monika Beuth-Lutyk.

Park Zachodni powstaje od trzech lat. Pierwszy wykonawca zbankrutował, kolejny wszedł na budowę w październiku. Dzielnica ma nadzieję, że inwestycję uda się dokończyć do lata. Na miejscu oprócz parkowych alejek znajdzie się fontanna, boisko, plac zabaw, siłownia plenerowa oraz kawiarnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE