Warszawscy plażowi znów nad Wisłą - gdzie ich spotkamy i w czym mogą pomóc?

2022-06-09 9:15
Warszawscy plażowi
Autor: um.warszawa.pl / pixabay.com Warszawscy plażowi

Od początku czerwca na kilku stołecznych plażach znów możemy spotkać Warszawskich plażowych. Ratusz uruchomił sześć punktów, które będą działały do końca września. Plażowi pomogą każdemu zorganizować sobie wypoczynek nad Wisłą.

Warszawskie plaże nad Wisłą cieszą się w sezonie dużą popularnością. Warszawiacy i warszawianki, często całe rodziny, pojawiają się tam by odpocząć i powygrzewać się w słońcu. Plaże to również cała wypoczynkowa infrastruktura, która umila spędzanie czasu. Leżaki, miejsca na ogniska i zabawy - to wszystko zawsze czeka na mieszkańców i mieszkanki. W organizacji relaksu pomagają zaś Plażowi. To oni wypożyczają sprzęt i udzielają informacji. Można ich rozpoznać po koszulkach z oznakowaniem Dzielnica Wisła i napisami "Plażowy"/"Plażowa". W czym mogą nam pomóc i gdzie ich spotkamy? O tym w dalszej części artykułu.

Południowa Obwodnica Warszawy to fuszerka? GDDKiA wprowadzi zmiany

Zadania Plażowych

Plażowi wypożyczają m.in. leżaki, maty, piłki, bule, zabawki edukacyjne, koce i lornetki. Udostępniają też książki w ramach akcji "Zaczytaj się nad Wisłą". Od nich dostaniemy także worki na śmieci i eko-popielniczki. Plażowi służą również swoją wiedzą na temat nadwiślańskich klubokawiarni i innych atrakcji.

Gdzie spotkamy plażowych?

Punkty informacyjno-rekreacyjne działają na czterech stołecznych plażach:

  • Saska,
  • Poniatówka,
  • Rusałka (ZOO),
  • Żoliborz

Dwa kolejne rozlokowano przy Pawilonie Edukacyjnym Kamień i po raz pierwszy przy bulwarze gen. Pattona. W czerwcu i wrześniu punkty na plażach i bulwarze będą działać w weekendy w godzinach 10:00-20:30, natomiast w lipcu i sierpniu codziennie – w dni robocze od godziny 11:00, a weekendy od 10:00 do około 21.00.

W Pawilonie Edukacyjnym Kamień warszawscy plażowi będą obecni w weekendy. W czerwcu od 9:00 do 20:30, w lipcu od 9:00 do 21:00, w sierpniu od 9:00 do 20:30, a we wrześniu od 9:00. do 20:00.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE